RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tesla wycofuje ponad milion aut. Powodem niebezpieczna usterka

Problem z automatycznymi oknami został odkryty podczas testów produkcyjnych (fot. Shutterstock/Kurt Weber)
Problem z automatycznymi oknami został odkryty podczas testów produkcyjnych (fot. Shutterstock/Kurt Weber)

Tesla zobowiązała się do poprawienia usterki, na którą zwrócili uwagę kontrolerzy National Highway Traffic Safety Administratio (amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego). Wycofała też z rynku blisko 1,1 mln pojazdów elektrycznych.

Szachistka oskarżyła Netflix o zniesławienie. Teraz zawarli ugodę

„Gambit królowej” to jeden z serialowych hitów Netflixa. Nie wszyscy po jego seansie byli jednak zadowoleni. Gruzińska arcymistrzyni szachowa Nona...

zobacz więcej

Jak donosi serwis BBC News, zdaniem urzędników szyby w oknach samochodów produkowanych przez firmę należącą do multimiliardera Elona Muska zamykają się zbyt szybko i mogą przycinać palce użytkownikom pojazdów. To wyraźne naruszenie standardów bezpieczeństwa. 

 

W odpowiedzi na ten raport firma oświadczyła, że poprawi algorytm zamykania szyb. A do tego czasu wycofuje z rynku wszystkie cztery modele Tesli, w szczególności sedany Model 3 z lat 2017–22., niektóre SUV–y Model Y z 2020–21., sedany Model S i SUV–y Model X. 

 

To nie pierwsze „zderzenie” największego na świecie producenta pojazdów elektrycznych z federalnymi organami regulacyjnymi ds. bezpieczeństwa. Wcześniej Tesla zmuszona była do wycofania swoich pojazdów z powodu niedoskonałości: kamery cofania, zatrzasków maski, sygnalizacji przypominającej o zapięciu pasów bezpieczeństwa i oprogramowania nagłośnieniowego.


Najnowszy problem z automatycznymi oknami został odkryty podczas testów produkcyjnych w sierpniu tego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej