RAPORT

Pogarda

Rosyjski generał ranny na froncie

Generał Oleg Cokow (fot. kremlin.ru)
Generał Oleg Cokow (fot. kremlin.ru)

Najnowsze

Popularne

W okolicach miasta Swatowe w obwodzie ługańskim ranny został rosyjski generał dywizji Oleg Cokow – poinformował sztab generalny ukraińskiej armii.

Rosja. Jest postulat, by wcielać do armii także osoby ze skoliozą i płaskostopiem

Rosyjska senator zaproponowała, by do armii wcielać też osoby ze skoliozą i płaskostopiem, bo Rosja potrzebuje „dużych rezerw młodych ludzi” –...

zobacz więcej

Ukraińskie dowództwo podaje, że generał Cokow jest dowódcą 144. dywizji strzelców zmotoryzowanych 20. Gwardyjskiej Armii Ogólnowojskowej. 

 

Rosyjski wojskowy doznał obrażeń wskutek ostrzału, do którego doszło 20 września w mieście Sawtowe, z którego generał został ewakuowany. 


Ponadto w informacji sztabu generalnego Ukrainy podano, że od 19 do 20 września ciała 105 rosyjskich żołnierzy trafiły do szpitala wojskowego w Rostowie nad Donem.

„Trwają przygotowania do przyjęcia kolejnych 200 ciał w najbliższym czasie” – wskazano. 


Według raportu sztabu generalnego Ukrainy Rosjanie ostatniej doby szturmowali m.in. w okolicach niedawno wyzwolonego przez Ukraińców Kupiańska. 

Ataki te zostały odparte, podobnie jak szturmy w obwodzie donieckim, na zachód oraz południowy zachód od Doniecka. Jak czytamy, ukraińskie wojska artyleryjsko – rakietowe ostrzelały 3 rosyjskie składy amunicji, 3 stanowiska artylerii i 6 punktów dowodzenia. 


Z kolei według informacji spoza oficjalnych ukraińskich źródeł, trwa ofensywa Ukraińców na Łyman. Tam ukraińscy żołnierze mieli przełamać rosyjską obronę w miejscowościach położonych 20 km na północ od miasta. Zdaniem ekspertów, zdobycie Łymanu otworzy Ukraińcom perspektywę dalszej ofensywy w obwodach donieckim i ługańskim. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej