RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Dzieci mogą mieć relacje seksualne z kim chcą”. Apele o dymisję lewicowej minister

Wg komentatorów wypowiedź Montero przyczynia się do propagowania pedofilii (fot. Shutterstock)
Wg komentatorów wypowiedź Montero przyczynia się do propagowania pedofilii (fot. Shutterstock)

Politycy hiszpańskiej opozycji wezwali w czwartek minister ds. równouprawnienia Irene Montero do podania się do dymisji po jej środowej wypowiedzi o swobodzie wyboru przez dzieci partnera seksualnego. Członkini skrajnie lewicowego bloku Unidas Podemos, tworzącego z socjalistami rząd premiera Pedro Sancheza, odrzuca krytykę.

Chiny: Były minister sprawiedliwości skazany na śmierć za łapówkarstwo

Były minister sprawiedliwości Chin Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych, został skazany na śmierć za...

zobacz więcej

Wśród polityków domagających się dymisji Montero są głównie politycy prawicowego ugrupowania Vox oraz centroprawicowej Partii Ludowej.


Domagamy się natychmiastowej dymisji Montero, a także likwidacji ministerstwa ds. równouprawnienia, które wyrządziło już wiele krzywd dzieciom, a także kobietom – powiedział szef parlamentarnej frakcji Vox Ivan Espinosa de los Monteros.


Czytaj także: Hiszpania. Kolejna próba liberalizacji prawa aborcyjnego


Krytyka, która pojawiła się również w mediach społecznościowych oraz w hiszpańskiej prasie, ma związek ze środową wypowiedzią minister Montero podczas debaty w parlamentarnej komisji ds. równouprawnienia.

Tusk w Radomiu. Mieszkaniec wypomniał mu obietnicę „załatwienia pieniędzy z Brukseli”

Donald Tusk wielokrotnie mówił, że dzięki swoim brukselskim koneksjom, mógłby odblokować należne Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy. Liderowi...

zobacz więcej

Polityk stwierdziła, że dziecko „nie może być wprawdzie dotykane przez dorosłego, jeśli sobie tego nie życzy (...), ale dzieci mają jednak prawo wiedzieć, że mogą kochać i mieć relacje seksualne z kimkolwiek im się podoba, za ich przyzwoleniem”.


Czytaj także: Hiszpania wysyła broń. Lewica: To wielki błąd!


Komentatorzy przypominają, że wypowiedź Montero przyczynia się do propagowania pedofilii i stoi w sprzeczności z artykułem 183.1 hiszpańskiego kodeksu karnego. Mówi on, że osoby „uczestniczące z dziećmi do lat 16 w aktach o charakterze seksualnym podlegają karze więzienia od 2 do 6 lat”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej