RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prognoza na pierwszy tydzień jesieni. Sprawdź, czego się spodziewać

Początek „polskiej złotej jesieni”? Nie do końca (fot. Shutterstock)
Początek „polskiej złotej jesieni”? Nie do końca (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W piątek 23 września rozpoczyna się tegoroczna jesień – w tym roku wyjątkowo astronomiczna i kalendarzowa tego samego dnia. Co nowa pora roku przyniesie nam w pogodzie? Synoptycy IMGW przygotowali specjalną prognozę na pierwszy tydzień jesieni.

Grób wampirzycy odkrywa swoje mroczne tajemnice [WIDEO]

zobacz więcej

Od piątku do soboty – wyjaśniają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – pozostaniemy w zasięgu wyżu, który przyniesie nam trochę więcej słońca, ale jednocześnie chłodne noce


Przygruntowe przymrozki


Nad ranem, miejscami na północy kraju, temperatura obniży się do 1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie może spaść do -2. Początek przyszłego tygodnia to nasuwanie się od zachodu układu niżowego oraz napływ cieplejszego powietrza, ale jednocześnie więcej chmur i opadów deszczu.


piątek (23 września) na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam bez opadów, na wschodzie zachmurzenie okresami duże i tu przelotne opady deszczu, a w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Rano mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna powietrza od 11 do 17 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.


Pierwszy weekend i od razu „złota polska jesień”? Nie do końca


sobotę po rześkim i lokalnie mglistym poranku dzień będzie ze sporą ilością słońca i bez opadów. 

Tajny 7. punkt dekretu Putina. Ujawniono, jaka może być skala mobilizacji

Choć oficjalnie władze Rosji mówią o mobilizacji 300 tys. osób, to co innego ma być zapisane w utajnionym punkcie 7. dekretu prezydenta Rosji...

zobacz więcej

Nad ranem temperatura minimalna powietrza kształtować się będzie od 1 do 7 stopni, choć gdzieniegdzie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich przy gruncie temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza. W dzień na termometrach za to już od 12 do 18 kresek. Wiatr słaby, z kierunków południowych.


Od niedzieli do środy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. W nocy temperatura minimalna powietrza od 5 do 12 stopni, tylko okresami w rejonach podgórskich około 4. Z kolei w dzień temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 19. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.


czwartek ponownie więcej słońca i bez opadów. Nad ranem temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni, a w dzień będzie kształtować się od 18 do 22 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.


Zobacz także: Lądownik NASA „usłyszał” zaskakujące odgłosy z Marsa. Po tym zrobiono te zdjęcia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej