RAPORT

Tusk kontra Tusk

Spór o handel emisjami. „Solidarność” murem za rządem

Przewodniczący NSZZ „S” Piotr Duda (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Przewodniczący NSZZ „S” Piotr Duda (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda powiedział, że związkowcy wspierają rząd w kwestii reformy unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla (system ETS). W ocenie „Solidarności” ceny energii są podbijane przez spekulacje.

Morawiecki w „Financial Times”: Zawieszenie ETS sposobem na obniżenie kosztów energii

Tymczasowe zawieszenie unijnego systemu handlu emisjami byłoby lepszym sposobem obniżenia kosztów energii elektrycznej niż proponowany przez...

zobacz więcej

W Zakopanem trwa posiedzenie Komisji Krajowej związku. Jednym z tematów jest rządowy projekt wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych. Piotr Duda mówił, że ingerencja na rynku jest potrzebna.


Pierwsza część posiedzenia „Solidarności” z udziałem przedstawicieli rządu trwała cztery godziny, wzięli w niej udział minister klimatu Anna Moskwa, minister rodziny Marlena Maląg, wiceminister finansów Artur Soboń i wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.


Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda przekazał, że umówił się z premierem Mateuszem Morawieckim na spotkanie przedstawicieli związku w Warszawie, jeśli „Solidarność” będzie miała jakiekolwiek wątpliwości do przygotowanego projektu.

– Jedno mogę powiedzieć. Jako szef „Solidarności”, jako cała „Solidarność” wspieramy rząd z poziomu Komisji Europejskiej, jeżeli chodzi o tzw. religię klimatyczną – powiedział szef związku. Przekazał, że znów wystąpił do szefowej KE o zawieszenie systemu ETS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej