RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tony podróbek made in China w rękach KAS

Celnicy natknęli się na trzy podejrzane dostawy pochodzące z Chin (fot. KAS)
Celnicy natknęli się na trzy podejrzane dostawy pochodzące z Chin (fot. KAS)

15 ton podróbek przejęli funkcjonariusze lubelskiej KAS. Towar przyjechał z Chin na zamówienie jednego odbiorcy. W środku były: okulary, buty, torebki, skarpety, zegarki, kosmetyki, wkłady do e-papierosów i baterie.

81-latka wpadła na lotnisku Chopina. Przemycała heroinę [WIDEO]

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4...

zobacz więcej

F unkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa przejęli towar w magazynie czasowego składowania towarów w pow. chełmskim. – To miejsce, gdzie przechowywane są towary, których odbiorcy nie dostarczyli kompletu dokumentów potrzebnych do przewozu przez granicę. Magazyny czasowego składowania podlegają dozorowi celnemu – wyjaśnia portalowi tvp.info Michał Deruś, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. 

 

W magazynie tym celnicy natknęli się na trzy podejrzane dostawy pochodzące z Chin, sprowadzone przez jednego przedsiębiorcę. W środku były towary oznaczone znakami znanych światowych marek. 


Co było w środku 


Jednak bardzo niska cena oraz brak opakowań jednostkowych wskazywały, że mogą być to podróbki. 

Szczegółowa rewizja wykazała, że znajdowały się tam zarówno artykuły z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi, jak i niezgłoszone w dokumentach. 


Wśród nich było ponad 80 tys. sztuk okularów, 12 tysięcy sztuk odzieży, buty, torebki, ponad 1,6 tysięcy zegarków, kosmetyki, wkłady do e-papierosów, baterie. 


Michał Deruś wyjaśnia, że za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat. 

(fot.  KAS)
(fot. KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej