RAPORT

Pogarda

Jest prawomocny wyrok ws. sędziego Pawła Juszczyszyna

Paweł Juszczyszyn (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Paweł Juszczyszyn (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy prawomocnie przywrócił olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania – informuje wpolityce.pl. Skierowanie kasacji od tego wyroku zapowiedział sędzia Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.

„Wykonuję je niezwłocznie”. Sędzia Nawacki o postanowieniu dot. sędziego Juszczyszyna

Postanowienie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ws. sędziego Pawła Juszczyszyna zostanie wykonane niezwłocznie – powiedział w poniedziałek...

zobacz więcej

Juszczyszyn został prawomocnie zawieszony w czynnościach służbowych przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego na początku lutego 2020 r. w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym. 

 

Jednak pod koniec maja tego roku Izba Dyscyplinarna uchyliła swoją wcześniejszą decyzję, a prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki dopuścił Juszczyszyna do orzekania. 

 

Jak podaje serwis wpolityce.pl, w środę przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zapadł kolejny wyrok w tej sprawie: sąd odrzucił apelację Sądu Rejonowego w Olsztynie i Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Wschód, przywracając prawomocnie Juszczyszyna do orzekania. 

 

„W całej sprawie bulwersuje fakt, że Sąd Rejonowy i Okręgowy w Bydgoszczy w sprawie Juszczyszyna negował nieistniejącą już Izbę Dyscyplinarną SN jako sąd” – komentuje serwis.

Okazuje się jednak, że to wyrok nie kończy tej sprawy. Sędzia Nawacki zapowiedział, że zaskarży wyrok bydgoskiego sądu do Sądu Najwyższego.


– Wystąpię też o wyłączenie wszystkich sędziów SN, którzy brali udział w łamaniu konstytucji, w uchwale trzech Izb SN ze stycznia 2020 r. Nie gwarantują oni bezstronności – komentuje sędzia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej