RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poseł Konfederacji zatrzymany. Policja: prowadził bez uprawnień

 Michał Urbaniak (fot.  PAP/Wojciech Olkuśnik)
Michał Urbaniak (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Policjanci kilka dni temu zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował 31-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Okazało się, że pojazd prowadził poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy. Piracki rajd byłego szefa PO

Grzegorz Schetyna, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef tej partii, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Polityk jechał w terenie zabudowanym...

zobacz więcej

W sobotę 17 września około godziny 20 w miejscowości Rakowiec policjanci zatrzymali do kontroli osobowy samochód marki mazda, który prowadził 31-letni kierowca. 

 

– Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna okazał legitymację poselską – mówi portalowi tvp.info rzecznik pomorskiej policji podinsp. Maciej Stęplewski. 

 

Policjanci zgodnie z procedurą powiadomili o tej sytuacji prokuratora. – Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie – dodaje rzecznik. 

 

Jak podało radio RMF FM, pojazdem kierował poseł Konfederacji Michał Urbaniak. W rozmowie z rozgłośnią polityk oświadczył jednak, że ma uprawnienia. 

– Policjant poprosił o dokumenty. Dałem mu dowód osobisty. Sprawdził, że w CEPiK-u nie ma jeszcze informacji o tym, że mam uprawnienia do kierowania pojazdami. Wobec tego wykonał też czynności związane z wyjaśnieniem tej sprawy, dotyczącej ewentualnego wykroczenia. Wykroczenia tutaj być nie może, ponieważ uprawnienia mam nadane już wcześniej. Dokumentu ze sobą nie miałem, nie odebrałem go jeszcze wtedy z urzędu, chociaż wiedziałem, że leży tam i czeka. Sytuacja jest w 100 proc. klarowna, że ktoś ma takie uprawnienia – mówi RMF FM poseł Urbaniak. 

 

Z przepisów wynika, że dana osoba jest uprawniona do prowadzenia pojazdów, jeśli nadano jej uprawnienia i która fizycznie odebrała dokument je potwierdzający. 

 

Poseł Urbaniak przyznał, że po tym zdarzeniu odebrał dokument posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej