RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trwają obrady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości

 Trwają obrady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)
Trwają obrady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Najnowsze

Popularne

Kierownictwo PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego zebrało się w południe. – Będą omawiane bieżące sprawy polityczne i przygotowania do najbliższego posiedzenia Sejmu – przekazał jeden z polityków ugrupowania.

Najnowszy sondaż. Przewaga PiS nad PO coraz większa

W najnowszym badaniu preferencji partyjnych na panelu Ariadna poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 1,5 proc. więcej ankietowanych niż...

zobacz więcej

– Podczas spotkania będą omawiane bieżące sprawy polityczne, m.in. najbliższe posiedzenie Sejmu, plany legislacyjne czy dalszy objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami – przekazał jeden z polityków PiS. Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 28-29 września.


Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka zapowiedziała, że „na przyszłym posiedzeniu Sejmu pod obrady wchodzi projekt ustawy, który wydłuży termin wyborów do organów samorządowych, do kwietnia 2024 r.”.


– Zapewne na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze, drugie i trzecie czytanie – dodała Rusecka.


W ubiegłym tygodniu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy wydłużający kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Celem projektu jest przesunięcie wyborów samorządowych z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej