RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miedwiediew grozi bronią atomową. Pisze o „celach w Europie i USA”

Kolejny zakłamujący rzeczywistość wpis przedstawiciela reżimu Putina (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Kolejny zakłamujący rzeczywistość wpis przedstawiciela reżimu Putina (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Każda broń w arsenale Moskwy, w tym strategiczna broń jądrowa, może być użyta w celu „obrony” anektowanych ukraińskich terytoriów – grozi były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Kuriozalne słowa Miedwiediewa. Mówi o kapitulacji

Rosja domaga się „całkowitej kapitulacji kijowskiego reżimu na własnych warunkach” – stwierdził na Telegramie Dmitrij Miedwiediew. Były rosyjski...

zobacz więcej

Cztery okupowane przez Rosję regiony Ukrainy zapowiedziały, że zamierzają przeprowadzić referenda w sprawie przyłączenia do Rosji. Są to samozwańcze tzw. republiki ludowe – Doniecka i Ługańska, a także okupowane części obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Pierwsze referendum miałoby się odbyć w piątek. 

 

We wpisie na Telegramie Dmitrij Miedwiediew, pełniący rolę zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, oświadczył, że w wyniku „decyzji Putina” na okupowanych terytoriach Ukrainy „odbędą się referenda” i „republiki Donbasu oraz inne terytoria zostaną przyłączone do Rosji”. 

 

Miedwiediew napisał, że ochrona tych terytoriów zostanie „znacznie wzmocniona” przez rosyjskie siły zbrojne. Przedstawiciel zbrodniczego reżimu Putina zagroził też ponownie użyciem broni atomowej. 

„Rosja zapowiedziała, że do takiej obrony mogą być wykorzystane nie tylko zdolności mobilizacyjne, ale także każda rosyjska broń, w tym strategiczna broń jądrowa i broń nowej generacji” – napisał. 

 

„Dlatego różni emerytowani idioci z butami generałów nie muszą nas straszyć gadką o uderzeniu NATO na Krym. Broń hipersoniczna to gwarancja znacznie szybszego dotarcia do celów w Europie i USA” – grozi dalej przedstawiciel reżimu Putina.


Na koniec dodał, że „Rosja wybrała własną drogę”, od której „nie ma drogi powrotnej”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej