RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent Duda o mobilizacji w Rosji: Blady strach pada na młodzież, przyznano się do porażki

Prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z dziennikarzami w Nowym Jorku (fot. Przemysław Keler/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z dziennikarzami w Nowym Jorku (fot. Przemysław Keler/KPRP)

Wystąpienie Władimira Putina było pokazem słabości; ogłaszając mobilizację, Rosja przyznała się do porażki w wojnie na Ukrainie – ocenił w środę prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami w Nowym Jorku.

Łotwa nie wyda wiz Rosjanom, którzy będą uciekać przed mobilizacją

Łotwa nie będzie wydawać wiz humanitarnych obywatelom Rosji, którzy będą uciekać przed mobilizacją – przekazał minister spraw zagranicznych tego...

zobacz więcej

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w środę częściową mobilizację, która rozpoczęła się jeszcze tego dnia i ma objąć rezerwistów, czyli osoby, które już odbyły służbę wojskową, ale przed wysłaniem na front mają przejść dodatkowe szkolenie. Według ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu mobilizacja obejmie ok. 300 tys. osób. 


– Rosja nagle, po siedmiu miesiącach wojny, którą toczy, która miała zwyciężyć w ciągu 72 godzin – bo takie były zapowiedzi – wreszcie przyznaje się de facto do porażki – ocenił prezydent. 


Jak mówił, „blady strach pada na młodzież w Rosji, bo nikt nie wie, kto jeszcze zostanie zabrany na Ukrainę i kto jeszcze będzie musiał zginąć na skutek błędów, które są popełniane przez rosyjskie władze, i bandyckiej decyzji o agresji na Ukrainę”. 

W ocenie prezydenta wystąpienie Putina było pokazem słabości. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej