RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tusk w Radomiu. Mieszkaniec wypomniał mu obietnicę „załatwienia pieniędzy z Brukseli”

Donald Tusk w środę odwiedził Radom (fot. PAP/Piotr Polak)
Donald Tusk w środę odwiedził Radom (fot. PAP/Piotr Polak)

Donald Tusk wielokrotnie mówił, że dzięki swoim brukselskim koneksjom, mógłby odblokować należne Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy. Liderowi Platformy Obywatelskiej przypomniał o tym jeden z mieszkańców Radomia podczas wizyty Tuska w tym mieście.

Czy Polacy tęsknią za rządem Donalda Tuska? Wyniki sondażu

61,9 proc. badanych nie tęskni za rządami PO/PSL, kiedy premierem był Donald Tusk; odmienne stanowisko ma 27,3 proc. ankietowanych – wynika z...

zobacz więcej

Raport: Tusk kontra Tusk


Polska jako jeden z pierwszych krajów złożyła Krajowy Plan Odbudowy do Komisji Europejskiej w maju ubiegłego roku. Oficjalnie został on przez KE zaakceptowany dopiero po roku. Mimo braku zastrzeżeń do zgłoszonego przez polski rząd planu i upływających miesięcy Komisja nadal wstrzymuje należne nam środki z KPO. Donald Tusk już ponad pół roku temu sugerował, że – jak dał do zrozumienia, dzięki swoim koneksjom w Brukseli – mógłby odblokować pieniądze. W poniedziałek szef PO i były premier stwierdził, że gdyby wygrał wybory, to „załatwia tę rzecz od ręki”. Jak polityk opozycji „walczył” o środki dla Polski? Zebraliśmy jego wypowiedzi na ten temat.


W środę Tusk pojechał do Radomia. Pod koniec konferencji do głosu próbował dojść jeden z mieszkańców. 


– Obiecywał pan – pojadę do Brukseli, załatwię. No i co załatwił pan (pieniądze dla Polski z KPO – przyp. red.) – spytał mężczyzna.


– Załatwiłem je, trzeba tylko wziąć (pieniądze – przyp. red.), czekają – odpowiedział Tusk.Jak Tusk załatwiał dla Polski pieniądze z KPO?


Choć Polska wypełniła warunki Komisji Europejskiej, a także przedstawiła wymaganą przez UE dokumentację, to wciąż nie otrzymała należytych środków z Krajowego Planu Obudowy. 


Tusk wielokrotnie powtarzał, że dzięki swoim koneksjom załatwi dla Polski odblokowanie pieniędzy. 

Co mówił na ten temat? O tym piszemy TUTAJ. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej