RAPORT

Pogarda

„Komedianci, czyli Konrad nie żyje”. Zbuntowani aktorzy bohaterami spektaklu Teatru Telewizji

Najnowsze

Popularne

Wczoraj miała miejsce premiera spektaklu „Komedianci, czyli Konrad nie żyje”. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie sztuki Bronisława Wildsteina pod tym samym tytułem. – To gorzka komedia, która rozgrywa się we współczesnym teatrze i opowiada o współczesnym teatrze; także o kondycji naszej europejskiej kultury – ocenił reżyser spektaklu Andrzej Mastalerz.

„Komedianci, czyli Konrad nie żyje”. Premiera sztuki Bronisława Wildsteina w TVP Kultura

„Komedianci, czyli Konrad nie żyje” to sztuka Bronisława Wildsteina w reżyserii Andrzeja Mastalerza. W przedstawieniu stawiane są pytania o to, czy...

zobacz więcej

„Komedianci, czyli Konrad nie żyje”, to komedia według twórców niepozbawiona elementów groteskowych, „czerpiących z klasycznych tradycji tego gatunku”.  

  

Akcja toczy się we współczesnym teatrze. Bohaterami są aktorzy chcący spełnić swoje zawodowe marzenia. Zrywają z dotychczasowym porządkiem i w miejsce usuniętego dyrektora powołują Radę. Chcą stworzyć „nowy wspaniały świat”.  

  

 Teatr jest metaforą świata. Spektakl stawia pytania dotyczące m.in. zmian zachodzących w kulturze i kondycji współczesnego człowieka – zauważają twórcy. 

 

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie sztuki Bronisława Wildsteina pod tym samym tytułem. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej