RAPORT

Pogarda

Zagubiony pies jeździł tramwajem

 13 okazała się szczęśliwa dla czworonoga (fot. SM)
13 okazała się szczęśliwa dla czworonoga (fot. SM)

Najnowsze

Popularne

Straż Miejska w Warszawie otrzymała nietypowe zgłoszenie. Motornicza tramwaju miejskiego linii nr 13 poprosiła strażników o pomoc w sprawie biegającego po wagonie małego pieska.

Malutka wiewiórka wypadła z gniazda. Interweniował Ekopatrol

Dramat rozegrał się na terenie jednej z posesji na Choszczówce. Z rodzinnego gniazda na drzewie wypadła młoda wiewiórka. Na szczęście zwierzakiem...

zobacz więcej

W ubiegłym tygodniu na numer 986 wpłynęło wezwanie od motorniczyni tramwaju numer 13. Zgłaszająca prosiła o pomoc dla niewielkiego, rudawego pieska.


Zagubione zwierzę biegało zdenerwowane po wagonie i obwąchiwało pasażerów. Tramwajarka zaprosiła pieska do swojej do kabiny i wezwała Ekopatrol. „13” okazała się szczęśliwa dla czworonoga. 

 

Strażnicy stawili się na Woli, na umówionej pętli, gdzie przejęli bezpańskiego podróżnika. Nie miał ani notatki z adresem, ani identyfikacyjnego czipa. Początkowo strażnicy chcieli zabrać go do schroniska. Gdy byli już w drodze, zadzwoniła właścicielka szukująca swego psa. Po krótkiej rozmowie udało się ustalić głównych bohaterów interwencji.

 

Operator odszukał w systemie właściwe zgłoszenie i skontaktował się z patrolem. Strażnicy zdecydowali, że oszczędzą psu stresu i odwieźli go do rąk własnych uszczęśliwionej pani. Żeby nie było jednak tak kolorowo, kobieta oprócz pieska dostała też pouczenie o obowiązku pilnowania zwierzęcia. 

 

W Warszawie jest sporo zgłoszeń dotyczących zaginionych zwierząt. Przed wyjściem na spacer warto wyposażyć pupila w podstawowe informacje, takie jak numer telefonu, adres zamieszkania lub elektroniczny identyfikator powiedział rzecznik prasowy Straży Miejskiej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej