RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nie żyje dziennikarz i publicysta Tomasz Wołek

Tomasz Wołek miał 74 lata (fot. arch.PAP/P.Wierzchowski)
Tomasz Wołek miał 74 lata (fot. arch.PAP/P.Wierzchowski)

Tomasz Wołek, dziennikarz, publicysta, wieloletni komentator, ostatnio – radia TOK FM, zmarł w wieku 74 lat. Informację o jego śmierci przekazała rozgłośnia, powołując się na rodzinę.

Żakowski przestrzega przed rozliczaniem Lisa: Lincz jest gorszy niż mobbing

Podwładni Tomasza Lisa twierdzą, że latami ich wyzywał i poniżał, a także pozwalał sobie na seksistowskie i homofobiczne żarty. – Mamy w Trzódce...

zobacz więcej

Tomasz Wołek urodził się w 1947 r. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, a w 1968 r. brał udział w studenckich protestach.

Kim był Tomasz Wołek?


Był działaczem Ruchu Młodej Polski i Solidarności, a także redaktorem naczelnym „Życia Warszawy” i „Życia”. W stanie wojennym publikował w pismach podziemnych – opisuje jego życiorys TOK FM, z którą to stacją Wołek związany był przez dwie dekady. Był także dziennikarzem i komentatorem sportowym, znawcą futbolu latynoskiego.

Od 19 lat występował w „Trzódce” – cotygodniowym, piątkowym programie Jacka Żakowskiego. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Polityce”.

Pisał książki, z których najbardziej znane to: „Copa America” czy „Mexico Catolico”. Za swoją twórczość w 1997 r. został nagrodzony Nagrodą Kisiela, a w 2011 r. otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

„Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz... Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy !!!” – napisał na swojej stronie na Facebooku poseł I kadencji Piotr Fogler.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej