RAPORT

Prorosyjska era Tuska

1,48 bln – dług publiczny Hiszpanii przekroczył rekordowy poziom

Puste lokale do wynajęcia w Madrycie (fot. Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images)
Puste lokale do wynajęcia w Madrycie (fot. Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zadłużenie publiczne Hiszpanii przekroczyło w lipcu tego roku 1,48 bln euro. To rekordowy poziom w historii tego kraju, podał , Narodowy Instytut Statystyki (INE) w Madrycie.

Produkcja przemysłowa w górę. Dane lepsze od oczekiwań rynkowych

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2022 r. wzrosła o 10,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 0,7 proc. – podał Główny Urząd...

zobacz więcej

Według dokumentu rządowej agendy dług publiczny Hiszpanii odpowiadał w lipcu 117,7 proc. PKB tego kraju. W czerwcu poziom tego zadłużenia był o 0,8 proc. mniejszy.

Według władz INE tylko pomiędzy lipcem 2021 r. a podobnym miesiącem w 2022 r. zadłużenie publiczne Hiszpanii zwiększyło się o 5 proc., czyli o ponad 70,8 mld euro.

INE odnotował, że podczas minionego roku w Hiszpanii doszło również do osiągnięcia rekordowego długu przez organy administracji publicznej. Zadłużenie to opiewało w lipcu na kwotę 1,30 bln euro, czyli o 6,8 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu w 2021 r.

Hiszpańskie media przypominają, że rządowi Pedro Sancheza nie udało się osiągnąć zaplanowanego wcześniej poziomu długu publicznego, który miał w lipcu wynieść 115,2 proc. PKB.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej