RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier: Donald Tusk jest tak wiarygodny jak dostawy gazu z Rosji

Donald Tusk (fot. Attila Husejnow / Forum)
Donald Tusk (fot. Attila Husejnow / Forum)

Najnowsze

Popularne

Lider PO Donald Tusk jest tak wiarygodny w swoich geopolitycznych prognozach jak dostawy gazu z Rosji – ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu udostępnił w mediach społecznościowych spot dotyczący działań rządów premiera Donalda Tuska m.in. w kontekście podpisania kontraktów gazowych z Rosją do 2037 roku, domniemanych planów sprzedaży Lotosu Rosjanom czy umorzenia długu Gazpromowi.

W klipie ponownie przypomniano fragmenty wypowiedzi ówczesnego premiera, jak m.in. te: „Gaz w relacjach polsko-rosyjskich nie może i nie powinien być przedmiotem polityki, a wyłącznie dobrze pojętego wspólnego interesu”, „Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, aby mówić kategorycznie »nie« inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji” czy „My też współpracujemy energetycznie z Rosją. Samo w sobie to nie jest grzechem”.

 

Wideo kończy hasło „Nie kłam! Donald”.

 

Czytaj także: „Panie Tusk, dość kłamstw”. Premier Morawiecki przypomniał spotkania ze zbrodniarzem

 

Premier udostępniając spot napisał: „Donald Tusk jest tak wiarygodny w swoich geopolitycznych prognozach jak dostawy gazu z Rosji....”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej