RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ćwiczenia sił polskich, brytyjskich i amerykańskich. „Egzamin zdali celująco” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W Nowej Dębie odbywają się ćwiczenia NIEDŹWIEDŹ-22 z udziałem żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. We wtorek na poligonie obecny byl wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że ćwiczenia mają sprawdzić m.in., czy żołnierze polscy, brytyjscy i amerykańscy potrafią ze sobą współpracować. – Zdali ten egzamin celująco – ocenił.

Nowoczesne śmigłowce dla polskiej armii. Oświadczenie szefa MON

Wystosowaliśmy zapytanie ofertowe do USA dotyczące pozyskania 96 śmigłowców AH-64E Apache w najnowszej wersji Guardian na potrzeby Lotnictwa Wojsk...

zobacz więcej

Szef MON na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpackie) obserwował ćwiczenia NIEDŹWIEDŹ-22 z udziałem pododdziałów z wszystkich jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.


– Najskuteczniejszą odpowiedzią na zagrożenia jest wzmacnianie siły Wojska Polskiego, jest budowanie siły Wojska Polskiego. Tak się dzieje poprzez zwiększanie liczebne Wojska Polskiego, poprzez powoływanie nowych jednostek, wyposażanie Wojska Polskiego w nowoczesną broń oraz poprzez budowanie interoperacyjności – mówił Błaszczak.


Wskazał, że ćwiczenia NIEDŹWIEDŹ-22 mają za zadanie sprawdzenie sprawności i umiejętności żołnierzy polskich, brytyjskich i amerykańskich czy potrafią ze sobą współpracować.  – Zdali ten egzamin celująco – oświadczył szef MON. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej