RAPORT

Tusk kontra Tusk

Piotr Sz. oskarżony o napaść na kierowcę ciężarówki pro-life. Był specjalistą w RASP

Sz. był ekspertem działu SEO w RASP (fot. yt/Fundacja Pro Tv)
Sz. był ekspertem działu SEO w RASP (fot. yt/Fundacja Pro Tv)

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. za atak na kierowcę busa należącego do antyaborcyjnej Fundacji Pro–Prawo do Życia – dowiedział się portal tvp.info. Według naszych ustaleń mężczyzna pełnił ważne stanowisko w koncernie RASP.

Brutalny atak na wolontariuszy w furgonetce antyaborcyjnej. Wkroczyła policja [WIDEO]

Fundacja Pro–Prawo do Życia poinformowała o kolejnym ataku na ich auto i siedzących w nim wolontariuszy. „Dawid został uderzony w głowę ciężkim...

zobacz więcej

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów skierowała do mokotowskiego sądu 6 września. Fakt ten potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. 

 

Piotr Sz. został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej kierowcy ciężarówki pro-life. Według śledczych Sz. „stosując wobec niego przemoc poprzez szarpanie za rękę, szyję oraz głowę” zmuszał go do „zaprzestania prowadzenia kampanii informacyjnej” Fundacji Pro-Prawo do Życia. 

 

W ocenie prokuratury Sz. dopuścił się tego „w warunkach czynu chuligańskiego tj. publicznie, bez powodu i okazując rażące lekceważenie dla prawa”. 

 

Piotr Sz. podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokurator nie stosował wobec niego środków zapobiegawczych. 

„Margot” chwali się napaściami dziennikarce „Newsweeka”. „Uprawiamy sobie taki sport”

– Od wczoraj uprawiamy sobie taki sport. Łapanie na mieście ciężarówek fundacji „Pro” – chwali się na nagraniu z wideokonferencji – m.in. z...

zobacz więcej

Do ataku doszło 26 stycznia 2022 r. na warszawskim Wilanowie – na skrzyżowaniu ulic Branickiego i al. Rzeczpospolitej. 

 

Na nagraniu udostępnionym przez fundację widać, jak napastnik rzuca w samochód jakimś przedmiotem, a następnie otwiera drzwi pojazdu i uderza siedzącego tam kierowcę pięścią i drzwiami. Mężczyzna uszkodził też znajdujący się w samochodzie telefon. 

 

Jak informowała Fundacja Pro–Prawo do Życia, materiały na ich furgonetce odnosiły się krytycznie do handlujących nielegalnymi pigułkami poronnymi. 

 

Po publikacji nagrania w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje o tym, kim jest napastnik. Portal tvp.info potwierdził, że to 35-letni Piotr Sz., który pełnił funkcję specjalisty działu SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) w Ringier Axel Springer Polska. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej