RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Państwowy skup pszenicy nie doszedł do skutku. Prozaiczny powód

Na udział w przetargu nie wpłynął ani jeden wniosek (fot. SIR CDR)
Na udział w przetargu nie wpłynął ani jeden wniosek (fot. SIR CDR)

Zorganizowany przez władze Mołdawii przetarg na skup rezerw pszenicy nie doszedł do skutku z powodu braku zainteresowania wśród rolników – poinformowała państwowa Agencja Rezerw Materiałowych (ARM) w Kiszyniowie.

Nabór wniosków w ramach KPO. Rolnicy i przetwórcy w pierwszej kolejności [WIDEO]

W ramach Krajowego Planu Odbudowy w połowie października zostanie uruchomiony nabór wniosków dla rolników i przetwórców. Będzie to pierwszy nabór w...

zobacz więcej

Skup ogłoszony przez mołdawskie władze ma związek z niedoborem na rynku zbóż po zablokowaniu ukraińskich portów czarnomorskich po inwazji na ten kraj ze strony wojsk rosyjskich.


Portal Infotag odnotował, że na udział w przetargu nie wpłynął ani jeden wniosek. „Producenci rolni nie chcą sprzedawać pszenicy na potrzeby państwa” – ocenił mołdawski portal wskazując, że przetarg był organizowany między 18 sierpnia a 12 września i dotyczył tegorocznych zbiorów.


Według mołdawskiego portalu Agroexpert, ARM planowała uzupełnienie państwowych magazynów rezerwą o wielkości 41,7 tys. ton. Pszenica, szacowana na równowartość 30 centów za kilogram, miała tam trafić w ośmiu partiach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej