RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Irańskie samoloty towarowe latające do Rosji wpisane na listę naruszeń eksportu

Irańskie samoloty towarowe latające do Rosji wpisane na listę naruszeń eksportu (fot. NurPhoto / Contributor / Gettyimages)
Irańskie samoloty towarowe latające do Rosji wpisane na listę naruszeń eksportu (fot. NurPhoto / Contributor / Gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Obsługiwane przez irańskie linie lotnicze samoloty towarowe latające do Rosji zostały wpisane na amerykańską listę naruszeń eksportu - podała w poniedziałek Agencja Reutera, powołując się na amerykański resort handlu.

Prezydent Iranu: Istnieją przesłanki, że Holokaust naprawdę się wydarzył

Wydarzenia historyczne powinny być badane przez naukowców i historyków. Istnieją przesłanki, że Holokaust naprawdę się wydarzył. Jeśli tak było,...

zobacz więcej

Resort handlu USA poinformował w poniedziałek o planie wpisania trzech samolotów obsługiwanych przez irańskie linie lotnicze na listę naruszeń eksportu - kontroli ustanowionej jako część reżimu sankcyjnego nałożonego na Rosję w związku z rozpoczęciem przez nią inwazji przeciwko Ukrainie.


Trzy samoloty powiązano ze współpracą z podmiotami rosyjskimi i świadczeniem im usług transportowych. Wpisane na listę irańskie firmy podlegają już innym ograniczeniom nałożonym przez amerykański rząd.


Na liście znajdują się obecnie 183 samoloty „ewidentnie naruszające amerykańską kontrolę eksportu” - podano w komunikacie resortu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej