RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Łapówka za zmiany w planie zagospodarowania? CBA zatrzymało wójta gminy Kołobrzeg

Funkcjonariusze mieli wkroczyć do akcji chwilę po przyjęciu łapówki przez urzędnika.  (fot. FB/Włodzimierz P.)
Funkcjonariusze mieli wkroczyć do akcji chwilę po przyjęciu łapówki przez urzędnika. (fot. FB/Włodzimierz P.)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 300 tys. zł wójta Gminy Kołobrzeg oraz  dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. Czynności zostały przeprowadzone w okolicach Wrocławia – podało Biuro.

„Alarm!”. Patodeweloper zapomniał o parkingu dla lokatorów

– To kolejny przykład patodeweloperki i bezkarności urzędników – grzmią mieszkańcy jednego z bloków w Kołobrzegu. Deweloper postawił blok, ale o...

zobacz więcej

Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.


Prokuratura skierowała do sądu rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury – podano.


W zeszłym tygodniu funkcjonariusze pojawili się w siedzibie gminy, gdzie zabezpieczali dokumenty dotyczące przedkształceń działek w Dźwirzynie. 


Wójt Włodzimierz P. był wówczas nieobecny w urzędzie. 


– W poniedziałek udał się w delegację. Od wtorku nie mamy z nim kontaktu, mimo że próbowaliśmy go nawiązać. Zakładam, że wójt najpóźniej w poniedziałek pojawi się w urzędzie. Jego nieobecność nie wpływa jednak teraz na funkcjonowanie urzędu. Jeżeli wójt nie pojawiłby się w poniedziałek, to z jego zastępczynią będziemy rozmawiać o zapewnieniu dalszej sprawnej pracy urzędu – powiedział w czwartek w rozmowie z Radiem Koszalin sekretarz gminy Adam Budka.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej