RAPORT

Pogarda

„Chcę żyć”. Uruchomiono infolinię dla rosyjskich żołnierzy

Powstała infolinia dla rosyjskich żołnierzy chcących oddać się do niewoli, by uratować życie (fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT)
Powstała infolinia dla rosyjskich żołnierzy chcących oddać się do niewoli, by uratować życie (fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Na Ukrainie uruchomiono infolinię przeznaczoną dla rosyjskich wojskowych, którzy chcą oddać się do ukraińskiej niewoli. Zaznaczono, że rosyjskim jeńcom gwarantowane są warunki przewidziane przez konwencje genewskie.

„Nasz czołg nie strzelał”. Rosyjski jeniec ujawnia, dlaczego jego załoga się poddała

Nasz czołg nie strzelał. Nie mieliśmy mechaników i sami nie umieliśmy go naprawić – powiedział rosyjski jeniec, który udzielił wywiadu ukraińskiemu...

zobacz więcej

Infolinię dla wojskowych i ich rodzin uruchomiono w ramach koordynacyjnego sztabu ds. jeńców wojennych.

 

„To kontynuacja państwowego projektu mającego na celu informowanie rosyjskich wojskowych o możliwościach złożenia broni i ocalenia swojego zdrowia i życia” – czytamy w niedzielnym komunikacie sztabu.

 

Jak wyjaśniono, projekt „Chcę żyć” ma pomagać żołnierzom rosyjskim „bezpiecznie oddać się do niewoli ukraińskim siłom zbrojnym”.

 

Zaznaczono też, że Rosjanom gwarantowane są warunki przewidziane przez konwencje genewskie.

 

Czytaj także: Rosyjski jeniec ujawnia. „Szkolili nas tylko tydzień”


Ukraina potrzebuje zwiększenia liczby jeńców, by móc wymieniać ich na swoich wojskowych będących w rosyjskiej niewoli – napisał sztab. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej