RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje aktorka z filmu „Sami Swoi”. Zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak (fot. PAP / Adam Hawałej )
Zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak (fot. PAP / Adam Hawałej )

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktorka Ilona Kuśmierska-Kocyłak, poinformowała jej rodzina. Znana z roli Jadźki Pawlakowej w filmie „Sami Swoi” artystka miała 74 lata.

Zmarła aktorka Antonina Girycz-Dzienisiewicz

19 stycznia wieczorem w wieku 82 lat zmarła Antonina Girycz-Dzienisiewicz – aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa. Informację o śmierci...

zobacz więcej

„Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny »Samych Swoich«, w rocznicę jej powstania... Cieszyliście się, wspominaliście bliski waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego... Szczęśliwa, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana” – wspomina mąż zmarłej artystki.

 

„Jesteśmy wszyscy przy tobie – twoje córki, zięciowie, syn z synową, wnuczęta i jeszcze nieświadome tego, co się stało, prawnuki. Schodzą się przyjaciele, bliższa i dalsza rodzina. (…) To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież... byłaś... młodsza” – dodał Ireneusz Kocyłak.

 


Ilona Kuśmierska - Kocyłak urodziła się 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. Uczyła się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1970 roku. Pracowała jako aktorka i reżyser dubbingowy. Zagrała rolę Jadźki Pawlakowej w trylogii filmowej w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego: „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”. Występowała też m.in. w takich filmach jak: „Ogłoszenie matrymonialne”, „Dziecinne pytania”.


Jako reżyser dubbingu pracowała m.in. przy takich tytułach jak: „Scooby Doo i Bracia Boo”, „Laboratorium Dextera”, „Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony Pościg”. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej