Tusk kontra Tusk

EuroBasket: Było tak blisko... Polacy bez medalu

Polacy nie znaleźli sposobu na reprezentację Niemiec (fot. PAP/EPA)

Polacy byli blisko, w czwartej kwarcie przez moment remisowali, ale ostatecznie przegrali z Niemcami (69:82) mecz o brąz mistrzostw Europy. Turniej mogą jednak kończyć z podniesionymi głowami - 4. miejsce to najlepszy wynik naszej reprezentacji od 1971 roku.

Mamy to! Polska współgospodarzem EuroBasketu

Polska będzie gospodarzem jednej z czterech grup mistrzostw Europy koszykarzy w 2025 roku – poinformowali w Berlinie prezes PZKosz Radosław...

Jedna dobra kwarta to za mało. Polacy mogą żałować zwłaszcza słabej pierwszej połowy, którą przegrali różnicą 13 punktów. Grali dobrze w obronie, wykorzystywali słabości Niemców, ale... fatalnie rzucali. Żadna z 10 prób za trzy nie wpadła do kosza, co najlepiej obrazuje problemy, z jakimi zmagali się podopieczni Igora Milicicia.

Tuż po przerwie było już znacznie lepiej. Dogoniliśmy Niemców, trafiliśmy w 3. kwarcie 6 z 13 trójek, wygrywając tę część spotkania 26:18. W ostatniej części spotkania dogoniliśmy gospodarzy, udało nam się doprowadzić do remisu 59:59, ale potem znów - niestety - gra biało-czerwonych siadła. Rzuty przestały wpadać, Niemcom zaczęło w ofensywie wychodzić coraz więcej, a marazm z minuty na minutę się pogłębiał.

Końcowy wynik, choć bolesny, nie oddaje przebiegu spotkania, które długimi fragmentami było bardzo wyrównane i emocjonujące. Niemcy mogą cieszyć się z brązowego medalu, Polacy kończą turniej na znakomitym czwartym miejscu. W wieczornym finale Francuzi zmierzą się z Hiszpanami.