RAPORT

Pogarda

Były przewodniczący Bundestagu: Prezydent Lech Kaczyński miał rację, ostrzegając przed Rosją

Prezydent Lech Kaczyński (fot. PAP/Andrzej Wiktor)
Prezydent Lech Kaczyński (fot. PAP/Andrzej Wiktor)

Najnowsze

Popularne

Obchodzący 80 urodziny były przewodniczący Bundestagu, polityk CDU Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla dziennika „Tagesspiegel” przyznał, że prezydent Lech Kaczyński miał rację, kiedy ostrzegał przed Rosją.

Niemcy o Rosji i gazie Putina: Myliliśmy się

Wolfgang Schaeuble (CDU) w wywiadzie dla telewizji ARD przyznał, że on sam i „wszyscy pomylili się” w ocenie Rosji. Skrytykował też byłego...

zobacz więcej

 Wolfgang Schaeuble w rozmowie z „Tagesspiegel” zaznaczył, że „sytuacja nie jest dobra. Putin prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale z porządkiem Zachodu. Jeśli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, ale będzie kontynuował”. Polityk CDU podkreślił, że „Lech Kaczyński, były prezydent Polski, powiedział po inwazji na Gruzję w 2008 roku: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, potem kraje bałtyckie i Polska. Miał rację”.


Przypomniał też słowa chadeckiej polityk Annegret Kramp-Karrenbauer na temat niedostrzegania zagrożenia ze strony Rosji:  „Jestem na nas wściekła. Wiedzieliśmy wszystko - i nie chcieliśmy tego widzieć”.


W niedzielę w Offenburgu odbyły się uroczystości z okazji 80. urodzin Wolfganga Schaeublego. Schaeuble, z wykształcenia prawnik, od 1972 roku jest członkiem Bundestagu, co czyni go najdłużej urzędującym posłem. Kształtował politykę Republiki Federalnej na wielu wysokich stanowiskach – m.in. podpisał Traktat Zjednoczeniowy dla Republiki Federalnej.


Po wyborach do Bundestagu we wrześniu ubiegłego roku stracił stanowisko przewodniczącego Bundestagu, ponieważ SPD stała się największą grupą parlamentarną – przypomina portal dziennika „Welt”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej