RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Zastosowane mogły być różne i silne narkotyki”. Gabriel Janowski publikuje dokument

Gabriel Janowski (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)
Gabriel Janowski (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

16 stycznia 2000 roku media obiegły nagranie z sejmu, na których widać posła Gabriela Janowskiego, którego zachowanie niektórzy nazywali „ekscentrycznym”. Poseł skakał w miejscu oraz całował kobiety i mężczyzn po rękach. W mediach społecznościowych Janowski publikuje dokument wskazujący, że mogły zostać mu podane narkotyki, które wpłynęły na jego zachowanie. W tamtym czasie poseł Janowski sprzeciwiał się sprzedaży kilku cukrowni niemieckiemu kapitałowi. Pół roku po tym incydencie rząd Jerzego Buzka cukrownie sprzedał.

Kukiz o reparacjach od Niemiec: „Należą się nam jak psu buda”

Reparacje od Niemiec należą się nam jak psu buda – ocenił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przyznał jednocześnie, że żądanie od Rosji zadośćuczynienia...

zobacz więcej

Gabriel Janowski w czasach PRL- był aktywnym opozycjonistą. Za udział w organizacji strajków na SGGW w 1968 roku został relegowany z uczelni i skierowany do wojska (przed służbą udało mu się uciec). Brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Będąc posłem na sejm w latach 1997-2001 zasiadał w Komisji Skarbu Państwa, gdzie sprzeciwiał się prywatyzacji m. in. polskich cukrowni i mleczarni. W 2002 roku blokował mównicę sejmową, domagając się wstrzymania sprzedaży warszawskiego przedsiębiorstwa energetycznego STOEN.


Do nietypowego zachowania posła miało dojść przed debatą nt. odwołania ministra skarbu Emila Wąsacza. 


Doktor Arwid Hansen w styczniu 2000 roku, czyli natychmiast po wydarzeniach – wydał niezależną ekspertyzę, która potwierdza, iż w dniu 16 stycznia 2000 roku zostałem celowo otruty narkotykami. Cel działania był świadomy i miał on mnie wyeliminować z życia społecznego” – pisze były poseł w mediach społecznościowych.


Arwid Hansen (1917-2002) w latach 1967-1983 był zastępcą Głównego Inspektora Pracy. Ze strony „Solidarności” uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej