RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mathias Pogba przyznał się do winy. Chciał wymusić 13 milionów euro od swojego brata Paula

(fot.  Shaun Botterill/Getty Images)
(fot. Shaun Botterill/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Mathias Pogba, starszy brat gwiazdy piłkarskiej reprezentacji Francji i Juventusu Turyn, przyznał się śledczym, że był inicjatorem nagrania wideo z żądaniami finansowymi od Paula. Napastnicy żądali od niego „pomocy finansowej” w wysokości 13 mln euro. Piłkarz zgodził się zapłacić 100 tysięcy.

Polacy po półfinale EuroBasketu: Reset i gra o brąz

Po raz pierwszy od ponad pół wieku Polska stanie przed szansą wywalczenia medalu koszykarskich mistrzostw Europy. W półfinale się nie udało,...

zobacz więcej

Brat znanego piłkarza i czterech innych podejrzanych zostało już zatrzymanych pod zarzutem próby wymuszenia z bronią w ręku – ujawniła agencja AFP ze źródeł zbliżonych do śledztwa, które rozpoczęło się po 27 sierpnia, gdy Mathias zamieścił w mediach społecznościowych zagadkowy filmik, w którym zapowiadał on „rewelacje” na temat swojego słynnego brata.


32-letni brat mistrza świata z 2018 roku początkowo nie był w zainteresowaniu francuskiej prokuratury, formalnie przyznał się do winy dopiero kilka dni temu w trakcie przesłuchania.


Pozostali czterej podejrzani to krewni braci Pogba w wieku od 27 do 36 lat. Wszyscy zostali aresztowani we wtorek, a od środy są przesłuchiwani w siedzibie Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej.


W śledztwie pojawił się też element szantażu. Pogba zeznał, że grożono mu ujawnieniem jego rzekomej próby rzucenia uroku przez szamana na kolegę z reprezentacji Kyliana Mbappe.


Paul Pogba poddał się niedawno operacji kolana i jego udział w mundialu w Katarze pod koniec bieżącego roku stoi pod znakiem zapytania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej