RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sondaż Social Changes: KO traci, zyskuje PSL

Stabilna pozycja PiS, spadek KO (fot. PAP/Marcin Obara)
Stabilna pozycja PiS, spadek KO (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało we wrześniu 36 proc. badanych; a na Koalicję Obywatelską 26 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Polska 2050 uzyskała 10-proc. poparcie, po 8 proc. otrzymały Konfederacja i Lewica, a PSL - 7 proc.

Sojusznicy PiS znów triumfują. Zmiana układu sił w Europie

Blok opozycyjnych partii prawicowych wygrał wybory w Szwecji i odebrał władzę lewicy. „W wygrywającej prawicowej koalicji najwyższy wynik, ponad 20...

zobacz więcej

W sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. badanych, a więc bez zmian w porównaniu z poprzednią falą badań. Na Koalicję Obywatelską wskazało 26 proc. respondentów, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe. 1 punkt procentowy straciła Polska 2050, na którą wskazało 10 proc. badanych. Poparcie dla Konfederacji oraz Lewicy utrzymuje się bez zmian – oba ugrupowania uzyskały po 8 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe zyskało 2 punkty proc. i notuje wynik na poziomie 7 proc.


W górę poszły także notowania ugrupowania Kukiz‘15, które zyskało 1 punkt proc. i cieszy się poparciem 2 proc. badanych. Na Porozumienie wskazało 1 proc. badanych - a więc bez zmian. Na inne ugrupowania wskazało 2 proc. ankietowanych. Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc., co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą badań.


Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 9 do 12 września 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1092 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej