RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rocznica sowieckiej agresji i otwarcie przekopu przez mierzeję. TVP1 zaprasza na koncert

Najnowsze

Popularne

„Wierzę w lepszy świat” – pod takim hasłem Telewizja Polska organizuje koncert w 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz w dniu oficjalnego otwarcia przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Artyści wystąpią jutro w Elblągu. Koncert będzie transmitowany na antenie TVP1 od 18:00.

Mierzeja Wiślana. „Śluza już napełniona, połączenie zalewu i zatoki stało się faktem”

Do otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną pozostało 95 dni. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, śluza „jest już docelowo...

zobacz więcej

Jak przekazało Centrum Informacji TVP, muzykom będzie przyświecać idea "gramy dla wolności i nadziei na lepsze jutro". Przed elbląską publicznością i widzami telewizyjnej Jedynki wystąpią: Janusz Radek, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś, Krzysztof Kiljański, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Natalia Sikora, Piotr Cugowski, Ryszard Rynkowski i Tadeusz Seibert, a towarzyszyć im będzie orkiestra Kukla Band pod batutą Zygmunta Kukli.


W programie koncertu znalazło się wiele polskich przebojów, między innymi: „Nie pytaj o Polskę”, „Dziwny jest ten świat”, „Biały Krzyż”, „Wznieś serce nad zło”, „Biała Flaga”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, czy tytułowy „Wierzę w lepszy świat”. Publiczność usłyszy utwory we współczesnych aranżacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Koncert poprowadzi aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny – Grzegorz Miśtal. Za scenariusz i reżyserię widowiska odpowiada Beata Szymańska-Masny.


Wstęp na koncert jest wolny, a wejście na teren przy Bulwarach Zygmunta Augusta w Elblągu będzie możliwe od 17:00.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej