RAPORT

Pogarda

Rosjanie nie chcą wystąpienia Zełenskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Alexey Furman/Getty Images)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Alexey Furman/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosja sprzeciwia się umożliwieniu prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w formie nagrania wideo. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta jutro w nowojorskiej siedzibie ONZ.

Ukraina: Samochód wiozący prezydenta Zełenskiego uczestniczył w wypadku

Samochód wiozący Wołodymyra Zełenskiego uczestniczył w wypadku drogowym w Kijowie. Prezydent Ukrainy nie jest poważnie ranny – poinformował w nocy...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT


Rzecznik ukraińskiej misji przy ONZ poinformował, że 38 krajów poparło projekt uchwały zezwalającej na wyemitowanie podczas debaty nagranego wcześniej wystąpienia Wołodymyra Zełenskiego. Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia zapowiedział jednak, że Moskwa będzie dążyć do zablokowania tej decyzji.


„Zełenski bez problemu podróżuje po kraju, ale tu nie może tu przyjechać. Przywódca, który nie może przybyć do Nowego Jorku, przysyła swojego przedstawiciela” – powiedział Nebenzia Agencji Reutera.


Stałe przedstawicielstwo Ukrainy tłumaczy jednak, że podróż Zełenskiego do USA jest w tej chwili niemożliwa z powodu trwającej wojny.


Debata generalna Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych rozpoczyna się we wtorek 20 września. Weźmie w niej udział wielu światowych przywódców, w tym prezydent USA Joe Biden. Rosję będzie reprezentować minister spraw zagranicznych tego kraju Siergiej Ławrow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej