RAPORT

Pogarda

Ukraina: Samochód wiozący prezydenta Zełenskiego uczestniczył w wypadku

Prezydent Wołodymyr Zelenski w trakcie wizytacji wyzwolonego Izium (fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT)
Prezydent Wołodymyr Zelenski w trakcie wizytacji wyzwolonego Izium (fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Samochód wiozący Wołodymyra Zełenskiego uczestniczył w wypadku drogowym w Kijowie. Prezydent Ukrainy nie jest poważnie ranny – poinformował w nocy ze środy na czwartek na Facebooku sekretarz prasowy w administracji Zełenskiego Serhij Nikiforow.

Scholz rozmawiał z Putinem. Zdradza, co usłyszał od Rosjanina

Kanclerz Olaf Scholz nie widzi zmiany w postawie prezydenta Rosji Władimira Putina wobec wojny z Ukrainą. – Niestety nie mogę powiedzieć, że...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

„W Kijowie jakiś samochód zderzył się z samochodem prezydenta Ukrainy i pojazdami eskortującymi. Towarzyszący głowie państwa medycy udzielili pierwszej pomocy kierowcy, po czym zabrała go karetka pogotowia. Prezydent został zbadany przez lekarza, nie stwierdzono poważnych obrażeń” – napisał Nikiforow.

Zełenski w środę był w Iziumie i Bałaklii, miastach wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju. W Iziumie wziął udział w uroczystości podniesienia ukraińskiej flagi państwowej. Ceremonia odbyła się na głównym placu miasta z udziałem żołnierzy.

„To powtórka Buczy. Znów widzimy tortury, znów widzimy ruiny” – mówił Zełenski na odbitym od Rosjan terenie. „Żaden okupant nie zdoła zdobyć serc Ukraińców; można okupować terytorium, ale nie uda się okupować narodu” – podkreślił.

Zobacz także: „Kucharz Putina” rekrutuje więźniów do armii? „Jeden przesłał nagranie”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej