RAPORT

Pogarda

Londyn. Marsz żałobny Chopina zabrzmiał podczas odprowadzania trumny z ciałem królowej

Trumna z ciałem Elżbiety II została odprowadzona do Pałacu Westminsterskiego (fot. PAP/PA)
Trumna z ciałem Elżbiety II została odprowadzona do Pałacu Westminsterskiego (fot. PAP/PA)

Najnowsze

Popularne

Marsz żałobny – fragment II Sonaty fortepianowej Fryderyka Chopina zabrzmiał wśród utworów towarzyszących odprowadzeniu trumny z ciałem królowej Elżbiety II z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

Złote Lwy przyznane

Dokument „All the Beauty and the Bloodshed” w reż. Laury Poitras o działalności amerykańskiej fotografki i aktywistki Nan Goldin otrzymał w sobotę...

zobacz więcej

Pozostałe to Marsze żałobne Ludwika van Beethovena i Felixa Mendelssohna.


Jak przypominają brytyjskie media, cz. 1 Marsza żałobnego Beethovena była też wykonana podczas pogrzebu męża Elżbiety II, księcia Filipa w kwietniu zeszłego roku oraz podczas pogrzebu jej matki, Elżbiety Bowes-Lyon w 2002 r.


Z kolei Marsz żałobny Chopina był wykonywany w czasie pogrzebów brytyjskich premierów Winstona Churchilla i Margaret Thatcher oraz prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego.


W środę po południu trumna z ciałem Elżbiety II została w uroczystym kondukcie odprowadzona z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, siedziby brytyjskiego parlamentu, gdzie jest wystawiona na widok publiczny, tak by można było oddać hołd monarchini. W kondukcie za trumną szli król Karol III, pozostałe dzieci Elżbiety II oraz inni członkowie rodziny królewskiej.


Czytaj także: Trumna z ciałem Elżbiety II dotarła do Pałacu Westminsterskiego 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej