RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Roman Polański ma być sądzony za zniesławienie. Nazwał aktorkę „zawodowym kłamcą”

Roman Polański (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Roman Polański (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Reżyser Roman Polański będzie sądzony za zniesławienie brytyjskiej aktorki Charlotte Lewis, której zarzuca kłamstwa w związku z kierowanymi pod jego adresem oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne na początku lat 80., kiedy miała 16 lat. Poinformowała o tym w środę agencja AFP, powołując się na źródło sądowe. Polański nigdy nie był sądzony we Francji w sprawie oskarżeń o wykorzystywanie seksualne. Nie podano, kiedy rozpocznie się proces.

Amerykański sąd ponownie rozpatrzy sprawę Romana Polańskiego

Prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles Geroge Gascon zgodził się na odtajnienie zapisu przesłuchania Rogera Gunsona, zastępcy prokuratora...

zobacz więcej

Adwokaci Polańskiego – Herve Temime i Delphine Meillet, nie chcieli komentować informacji ani potwierdzić, czy reżyser stawi się w sądzie. Sądzony ma byż też drektor wydawniczy magazynu „Paris Match”. W piśmie ukazał się wywiad z Polańskim, w grudniu 2019 r, w którym reżyser nazwał Lewis „zawodowym kłamcą”.

– Już czas na rozprawę. Czekamy na nią z niecierpliwością i pogodą ducha – skomentował informację prawnik Lewis – Benjamin Chouai.


Charlotte Lewis, urodzona w 1967 roku, zagrała w filmie „Piraci” w reżyserii Polańskiego w 1986 roku. W 2010 roku stwierdziła w Los Angeles, że była wykorzystywana seksualnie przez filmowca w jego paryskim mieszkaniu na początku lat 80. kiedy miała 16 lat. Polański zarzucił aktorce sprzeczności w wypowiedziach i „ohydne kłamstwo”.


Lewis w wywiadzie, którego udzieliła w 1999 r. brytyjskiemu tabloidowi „News of the World”, stwierdziła m.in.: „Wiedziałam, że Roman zrobił coś złego w Stanach Zjednoczonych, ale chciałam być jego kochanką”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej