RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Strzelanina między kibicami w Argentynie, jedna osoba nie żyje

Według organizacji pozarządowej „Salvemos al Futbol”, starcia na stadionach w Argentynie i poza nimi spowodowały śmierć ponad 300 osób (fot. Amilcar Orfali/Getty Images)
Według organizacji pozarządowej „Salvemos al Futbol”, starcia na stadionach w Argentynie i poza nimi spowodowały śmierć ponad 300 osób (fot. Amilcar Orfali/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przed meczem argentyńskiej drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy zespołami San Martin Tucuman i CA Belgrano doszło do strzelaniny z udziałem kibiców obu drużyn, w wyniku której zginęła jedna osoba – poinformowała miejscowa policja.

Co dalej z Tuchelem? Chelsea podjęła decyzję ws. trenera

Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea – poinformowali The Blues w środę przed południem. Jako oficjalny powód podano „zmiany właścicielskie w...

zobacz więcej

Zabójstwo miało miejsce, jak poinformowała argentyńska agencja prasowa Telam, w drodze na stadion. Doszło wówczas do ostrych starć między kibicami miejscowego San Martin Tucuman oraz ekipą przyjezdnych z Belgrano.

 

Prezes San Martin Tucuman Ruben Moisello przekazał, że w wyniku zamieszek zmarł 36-letni mężczyzna, który został postrzelony w szyję. Lokalna prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa – według policji – z premedytacją. Sprawca został już zidentyfikowany.

 

Po zabezpieczeniu przez policję miejsca zdarzenia i szybkiej interwencji spotkanie mogło odbyć się w zaplanowanym terminie.

Trener PSG zażartował z ekologów. „Przekonałem się, że żyjemy we Francji”

Trener piłkarskiej drużyny Paris St. Germain Christophe Galtier przeprosił za żart z sytuacji klimatycznej, który rzucił w poniedziałek na...

zobacz więcej

– Policja zapewniła nas, że mecz może przebiec normalnie, bez zagrożenia bezpieczeństwa kibiców na stadionie – przyznał Moisello w radiu DSports. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

 

Z kolei w poniedziałek wieczorem w Buenos Aires zatrzymano 15 osób, a 13 policjantów zostało rannych, gdy wściekli fani Nueva Chicago próbowali dostać się do szatni po przegranej ich drużyny z Almagro 2:2.

 

Według organizacji pozarządowej „Salvemos al Futbol”, starcia na stadionach w Argentynie i poza nimi spowodowały śmierć ponad 300 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej