RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Elżbieta II opuściła koncert Beatlesa. „Przykro mi, muszę obejrzeć serial”

Elżbieta II była fanką „Miasteczka Twin Peaks” (fot. Kirsty O'Connor-WPA Pool/Getty Images)
Elżbieta II była fanką „Miasteczka Twin Peaks” (fot. Kirsty O'Connor-WPA Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po śmierci brytyjskiej monarchini media na całym świecie przypominają mniej znane fakty z jej życia. Jednym z nich jest ten, którym podzielił się kompozytor ikonicznej muzyki do serialu „Miasteczko Twin Peaks” Angelo Badalamenti. W wywiadzie udzielonym ponad 10 lat temu artysta opowiedział, jak dowiedział się, że królowa Elżbieta II była fanką serialu Davida Lyncha.

Właściciele psów rasy corgi oddadzą hołd królowej w paradzie

Parady z udziałem czworonogów mają się odbyć przed królewskimi posiadłościami miesiąc po śmierci Elżbiety II. Nieprzypadkowo chodzi o psy tej...

zobacz więcej

„Gdy »Miasteczko Twin Peaks« podbijało telewizję na całym świecie, poleciałem concordem do Londynu, by pracować tam z Paulem McCartneyem w słynnym studio Abbey Road. On opowiedział mi pewną historię. Niedługo przed naszym spotkaniem został poproszony o prywatny występ z okazji urodzin królowej. Tuż przed nim spotkał się z Elżbietą II. »Jestem zaszczycony, że będę mógł dziś wieczorem zagrać dla Waszej Wysokości«” – zaczął Paul. 

 

„Przykro mi, nie mogę zostać. Jest za pięć ósma i muszę iść obejrzeć »Miasteczko Twin Peaks« – miała odpowiedzieć królowa” – wspominał Badalamenti w rozmowie z portalem „NME”. 

 

Choć wywiad został opublikowany w 2011 r., teraz ponownie pojawił się w mediach, bo jest jednym z niewielu przykładów upodobań Elżbiety II, które ujawniła ona sama. 
Księżna Diana najpiękniejszą damą z rodzin królewskich. Według chirurga plastycznego

Julian De Silva z londyńskiego Centrum Zaawansowanej Chirurgii Kosmetycznej i Plastycznej Twarzy przy użyciu komputerowego programu przeanalizował...

zobacz więcej

Jak przypomina portal Indiewire, trudno jest winić królową za takie potraktowanie słynnego Beatlesa. Gdy serial „Miasteczko Twin Peaks” wyemitowano po raz pierwszy, rzesze widzów na całym świecie obsesyjnie próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: kto zabił Laurę Palmer?


Wszelkie podpowiedzi były na wagę złota, więc przegapienie odcinka serialu Davida Lyncha nie wchodziło w grę. Nawet gdy na przyjęciu z okazji twoich urodzin miał występować Paul McCartney. 

 

W tym samym wywiadzie Badalamenti wspomniał o roli, jaką jego muzyka odegrała w słynnej produkcji Davida Lyncha. Pretekstem do rozmowy był plebiscyt na najlepszy soundtrack filmowy w historii. Pierwsze miejsce zajęła w nim skomponowana przez Badalamentiego ścieżka dźwiękowa do filmu „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną”, który był kontynuacją serialu. 

 

 „Wiadomość o zwycięstwie była prawdziwym nokautem. To więcej niż pochlebstwo. Gdy się o tym dowiedziałem, od razu napisałem maila do Davida. Też nie mógł w to uwierzyć. To ekscytujące, że ludzie odbierają twoją pracę w ten sam sposób, jak odbierasz ją ty. Od skomponowania muzyki do serialu minęło 20 lat. Fakt, że ludzie wciąż o nim wspominają, to wspaniały hołd dla Davida Lyncha. Muzyka była dla tego serialu bardzo ważna. Była niemal jego główną postacią. W przypadku filmu tylko ją rozwinąłem” – tłumaczył kompozytor.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej