RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nagrody Emmy rozdane. Gwiazdor „Squid Game” przeszedł do historii

Południowokoreański aktor Jung-Jae Lee (fot.  Chris Haston/NBC via Getty Images)
Południowokoreański aktor Jung-Jae Lee (fot. Chris Haston/NBC via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W nocy w Los Angeles rozdane zostały nagrody Emmy, nazywane często telewizyjnymi Oscarami. Statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w serialowym dramacie zdobył południowokoreański aktor Jung-Jae Lee. Tym samym gwiazdor serialu „Squid Game” przeszedł do historii nagród Emmy. Jest pierwszym aktorem, który został wyróżniony za rolę w języku innym niż angielski.

Nagrody Emmy: Najwięcej statuetek dla „Gry o tron”, ale to „Fleabag” triumfuje

Serial „Gra o tron” zdobył w niedzielę 12 nagród Emmy, najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych przyznawanych w USA, w tym za najlepszy serial...

zobacz więcej

Konkurencja w kategorii dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w serialowym dramacie była wyrównana. Najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa był gwiazdor serialu „Zadzwoń do Saula” Bob Odenkirk. Musiał jednak uznać wyższość Junga-Jae Lee.


Serial „Zadzwoń do Saula” to jeden z największych przegranych w historii Emmy, bo choć w sumie jego twórcy dostali aż 46 nominacji, żadna z nich nie zaowocowała nagrodą.


Pozostałymi nominowanymi w kategorii aktorskiej obok Lee i Odenkirka byli w tym roku jeszcze Jason Bateman („Ozark”), Adam Scott („Rozdzielenie”) oraz Brian Cox i Jeremy Strong (obaj za „Sukcesję”).


Dzięki zwycięstwu Jung-Jae Lee przeszedł do historii Emmy jako pierwszy aktor nagrodzony za występ w języku innym niż angielski. Wcześniej podobny sukces osiągnął serial, którego jest gwiazdą. „Squid Game” jest bowiem pierwszym nieanglojęzycznym serialem, który zdobył nominacje do nagród Emmy. Produkcja Netfliksa to najchętniej oglądany serial w historii tej platformy streamingowej.

 

Czytaj także: Wybrano najlepsze seriale i aktorów

 

Dziękując za swoją nagrodę, Lee wspomniał reżysera serialu „Squid Game” Donga-Hyuka Hwanga, który zdaniem aktora „zajął się prawdziwym problemem, przed jakim staje wielu ludzi, przenosząc to na ekran dzięki świetnemu scenariuszowi i wspaniałym efektom wizualnym”.  

Podczas tej samej gali Hwang został nagrodzony za reżyserię serialu dramatycznego, a był też nominowany za scenariusz. Swoje przemówienie Jung-Jae Lee zakończył w języku koreańskim.


– Dziękuję wszystkim Koreańczykom, którzy oglądali nasz serial – powiedział gwiazdor, którego niedługo będzie można zobaczyć w nowym serialu z uniwersum „Gwiezdnych wojen” zatytułowanym „The Acolyte”. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej