RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Właściciele psów rasy corgi oddadzą hołd królowej w paradzie

Parady z udziałem czworonogów mają się odbyć przed królewskimi posiadłościami (fot.  Sawayasu Tsuji/Getty Images)
Parady z udziałem czworonogów mają się odbyć przed królewskimi posiadłościami (fot. Sawayasu Tsuji/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Parady z udziałem czworonogów mają się odbyć przed królewskimi posiadłościami miesiąc po śmierci Elżbiety II. Nieprzypadkowo chodzi o psy tej krótkonogiej rasy. Królowa była jej wielką miłośniczką.

Mieszkańcy Szkocji oddają hołd Elżbiecie II. Jako pierwszy uczynił to były żołnierz

Późnym popołudniem w poniedziałek pierwsi czekający w kolejce weszli do katedry św. Idziego w Edynburgu, aby przejść obok trumny z ciałem...

zobacz więcej

„By złożyć hołd królowej, planujemy zorganizować parady corgi przed Pałacem Buckingham i innymi posiadłościami królewskimi – w Windsorze, Sandringham i Balmoral” – przekazała dziennikowi „Metro” organizatorka tego przedsięwzięcia Agatha Crerer-Gilbert.


Wydarzenia zaplanowane są na 9 października. To miesiąc i jeden dzień po śmierci Elżbiety II. 

 

Podobna parada, z udziałem około 100 corgi, odbyła się już na początku czerwca w okolicach Pałacu Buckingham, w ramach obchodów 70-lecia panowania królowej. 

 

Zmarła w wieku 96 lat Elżbieta II w ciągu swojego życia miała ponad 30 psów rasy corgi i dorgi (krzyżówka jamnika i corgi). Większość z nich wywodziła się od suczki Susan, którą otrzymała w 1944 r. w prezencie urodzinowym od swojego ojca, króla Jerzego VI. 


 

Opiekę nad częścią czworonogów, które towarzyszyły królowej do ostatnich dni, przejmie syn Elżbiety II książę Andrzej. Taką informację przekazał jego rzecznik.


Corgi o imionach Muick i Sandy zamieszkają w jego rezydencji Royal Lodge w Windsorze. Andrzej wraz z córkami, Beatrycze i Eugenią, podarowali te psy królowej w prezencie w 2021 r., by poprawić jej nastrój po tym, jak jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej