RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kuriozalne słowa Miedwiediewa. Mówi o kapitulacji

Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosja domaga się „całkowitej kapitulacji kijowskiego reżimu na własnych warunkach” – stwierdził na Telegramie Dmitrij Miedwiediew. Były rosyjski prezydent skomentował w ten sposób oświadczenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że żadnych negocjacji nie będzie, zanim rosyjska armia nie wycofa się z okupowanych terytoriów.

Zaskakujące informacje o Miedwiediewie. Nie uwzględniono jego głosu

Głos byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa nie znalazł się na elektronicznej liście wyborców w wyborach do rad dzielnicowych w Moskwie –...

zobacz więcej

Miedwiediew, który pełni teraz rolę wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, kolejny raz skomentował sytuację związaną z rosyjską inwazją. Zrobił to w czasie, kiedy Ukraina ogłasza znaczne sukcesy w walce z okupantami wyzwalając kolejne miasta i wsie, a rosyjscy żołdacy uciekają przed nimi w popłochu.

 

„Niejaki Zełenski powiedział, że nie będzie prowadził dialogu z osobami stawiającymi ultimatum. Obecne ultimatum jest dziecinnie proste wobec wymagań przyszłości. I on je zna: całkowita kapitulacja kijowskiego reżimu na warunkach Rosji” – napisał przedstawiciel Kremla. 

 

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy mówił, że w tej chwili nie są możliwe żadne negocjacje z Federacją Rosyjską w sprawie zakończenia wojny. – Nie jest dla mnie ważne, kto stawia ultimatum – on (Władimir Putin) czy ktoś inny. Mam taką zasadę, że nie rozmawiam z tymi, którzy stawiają ultimatum – powiedział.

– Zanim negocjacje dyplomatyczne z Federacją Rosyjską staną się możliwe, armia rosyjska musi wycofać się z Ukrainy, a Rosja musi przestać zachowywać się jak terrorysta – mówił. 

 

– Abyśmy mogli otworzyć kanał komunikacji dyplomatycznej z Rosją, rosyjscy przywódcy muszą zademonstrować swoją wolę polityczną, że są gotowi oddać ziemię, która nie jest ich. Wtedy możemy zacząć dyskutować możliwości, które mogą otworzyć pewne środki dyplomatyczne – dodawał. 

 

Jak informował ukraiński Sztab Generalny, armia ukraińska wyparła wojska rosyjskie z ponad 20 miejscowości w ciągu ostatniej doby; trwa przejmowanie całkowitej kontroli nad tymi obszarami i prowadzone są działania na rzecz ustabilizowania sytuacji. 

 

Sztab podał, że „trwa wyzwalanie z rąk rosyjskich najeźdźców miejscowości w obwodach charkowskim i donieckim”. Zapewnił, że oddziały rosyjskie pospiesznie opuszczają pozycje i uciekają w głąb zajętych terytoriów bądź do Rosji. Sztab podał m.in., że w obwodzie ługańskim Rosjanie opuścili miasto Swatowe i na miejscu pozostali tylko wojskowi z tzw. milicji ludowych, są to miejscowi mieszkańcy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej