RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„I ślubuję Ci”. W niedzielę Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla życia (fot.  PAP/Marcin Obara)
Marsz dla życia (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

„I ślubuję Ci” – to hasło XVII Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który 18 września przejdzie ulicami Warszawy. Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba powiedział, że organizatorzy marszu chcą „przypomnieć, że małżeństwo jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny”.

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Warszawy

„Tato – bądź, prowadź, chroń!” – to hasło 16. Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszy w niedzielę 19 września o godzinie 11:00 z placu Zamkowego...

zobacz więcej

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 na Placu Zamkowym. Zainauguruje je koncert zespołu Arka Noego.

 

„Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele” – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

Zwrócił on uwagę, że „współczesne programy i agendy polityczne próbują zawłaszczyć pojęcie małżeństwa i radykalnie zmienić jego znaczenie”. – Chcemy przypomnieć, że małżeństwo jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny – zaznaczył Paweł Ozdoba.

 

W jego ocenie „ze względu na liczne ideologiczne ataki, które dezawuują instytucję małżeństwa, w dzisiejszych czasach konieczne jest przypominanie, że małżeństwo jest fundamentem, na którym można budować nie tylko własną przyszłość, ale również przyszłość całej rodziny, dzieci, a także wspólnoty narodowej".

Ozdoba podkreślił że „w Polsce statystycznie rozpada się dziś, co trzecie małżeństwo”. – Chcemy przypomnieć wszystkim małżonkom oraz powołanym do małżeństwa sens i znaczenie przysięgi małżeńskiej – powiedział.

Dziś Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

O godz. 11:30 z warszawskiego placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Według organizatorów to święto życia, a także okazja do...

zobacz więcej

Podkreślił, że doroczne święto polskich rodzin to także okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne, niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju się znajduje.

 

Centrum Życia i Rodziny zaprasza wszystkie organizacje promujące ochronę życia od poczęcia oraz wartości prorodzinne do włączenia się we współtworzenie tegorocznego ogólnopolskiego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Jak podają organizatorzy, wśród ambasadorów marszu znajdują się m.in.: aktor Jerzy Zelnik, dziennikarz Rafał Patyra, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. 

 

– W dzisiejszych czasach, kiedy tyle małżeństw się rozpada, a ofiarami tego rozpadu są przede wszystkim dzieci, warto przypominać, czym jest prawdziwa miłość, wierność i uczciwość małżeńska oraz obietnica wspólnego życia, aż do śmierci – powiedział Zelnik, który zachęca do udziału w marszu.

 

Czytaj także: „Wspólnie brońmy rodziny” – to hasła Marszu dl Życia i Rodziny

 

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej