RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policjanci szukali skradzionego psa. Znaleźli narkotyki warte 50 tys. dolarów [WIDEO]

Podczas nalotu na mieszkanie sprawców uprowadzenia psa funkcjonariusze znaleźli narkotyki  (fot. Facebook/Queensland Police Service)
Podczas nalotu na mieszkanie sprawców uprowadzenia psa funkcjonariusze znaleźli narkotyki (fot. Facebook/Queensland Police Service)

Ogromnym sukcesem policji z Gold Coast w Australii zakończyła się akcja odzyskania skradzionego buldoga francuskiego. Podczas nalotu na mieszkanie sprawców uprowadzenia psa funkcjonariusze znaleźli narkotyki warte 50 tys. dolarów.

Pingwin w butach ortopedycznych. Pływa i wspina się po skałach

Buty ortopedyczne mają pomóc 4-letniemu Lucasowi cierpiącemu na chorobę zwyrodnieniową kończyn. Terapeutyczne obuwie zostało specjalne...

zobacz więcej

Buldog francuski o imieniu Mercedes został skradziony z domu w innej części miasta w maju tego roku. Po kilku miesiącach śledztwa policjanci namierzyli sprawców uprowadzenia i we wtorek 6 września wkroczyli z nakazem przeszukania do mieszkania przy Ferny Avenue w dzielnicy Surfers Paradise.  

 

„W środku zastali mężczyznę i dwie kobiety oraz dwa psy” – czarne buldogi francuskie. Jeden z nich faktycznie okazał się tym, którego poszukiwali. Przeszukanie mieszkania przyniosło jednak jeszcze jeden sukces. Jak podaje „Mail Online”, stróże prawa odkryli też znaczne ilości narkotyków. „Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu duże ilości krystalicznej metyloamfetaminy, xanaksu, GHB, a także około 5700 dolarów w gotówce” – podała w komunikacie policja z Queensland. 

 

Przebywające w mieszkaniu osoby zostały aresztowane, natomiast odzyskany pies trafił do swoich właścicieli, którzy czekali już na niego przed budynkiem. Drugi pies prawdopodobnie nie był kradziony. Niewykluczone, że przyczyną uprowadzenia Mercedes była chęć rozmnażania psów modnej rasy. Policja opublikowała nagranie z akcji, na którym widać dwa buldogi francuskie nieco onieśmielone widokiem wchodzących do mieszkania detektywów. Widać też, jak Mercedes wita się z dawno niewidzianymi opiekunami. 

 


Zatrzymanym, 35-letniemu mężczyźnie i 35-letniej kobiecie postawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania narkotyków, natomiast 59-letniej kobiecie – czerpania dochodów z przestępstwa. Wartość skonfiskowanych narkotyków szacowana jest na 50 tys. dolarów amerykańskich. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej