RAPORT

Pogarda

„Nasz czołg nie strzelał”. Rosyjski jeniec ujawnia, dlaczego jego załoga się poddała

Najnowsze

Popularne

Nasz czołg nie strzelał. Nie mieliśmy mechaników i sami nie umieliśmy go naprawić – powiedział rosyjski jeniec, który udzielił wywiadu ukraińskiemu dziennikarzowi. Fragment rozmowy opublikował Biełsat. Załoga rosyjskiego czołgu poddała się, nie próbując się bronić.

Zadzwonili do matki Rosjanina. Komiczna reakcja kobiety [WIDEO]

Rosyjscy żołnierze oraz dziennikarze dzwonią czasami do rodzin jeńców, by osobiście przekazali im, że rosyjska propaganda kłamie ws. wojny na...

zobacz więcej

Ukraiński dziennikarz Wołodymyr Zołkin rozmawiał z rosyjskim jeńcem, który pochodzi z Tatarstanu i był operatorem czołgu T-72B. Jego załoga poddała się ukraińskiemu wojsku.

 

– Nasz czołg nie strzelał. I o tak… – mówił Jurij Korniłow. Po czym został zapytany, dlaczego Rosjanie używali czołgu, który nie strzela. – Taki był rozkaz – odpowiedział.

 

Rosyjski jeniec przekazał też, że w czołgu nie działało ładowanie. Na pytanie, czy nie próbowali tego naprawić, odpowiedział: „Nie mieliśmy mechaników i sami nie umieliśmy”. – Ale strzelaliście do nas ze swojej pozycji – dodał Zołkin.

 

– To były inne czołgi, przywiezione z Centralnej Bazy Rezerwy Czołgów. Stały w miejscu; nie mogły się ruszyć. Olej im wyciekał czy coś innego się blokowało. Remontowali je tak po trzy czołgi – wskazał Korniłow.


Zobacz także: „Nikogo na Ukrainie nie wyzwalamy, tylko krzywdzimy ludzi” 


Rosyjski jeniec potwierdził ukraińskiemu dziennikarzowi, że „jedne czołgi strzelają, ale nie jeżdżą, drugie jeżdżą, ale nie strzelają”. – Takie mamy czołgi – podsumował Korniłow.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej