RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szerszenie zaatakowały pątników. Trzy osoby w szpitalu

Według relacji strażaków akcja ratunkowa była bardzo trudna (fot. OSP Rożnów)
Według relacji strażaków akcja ratunkowa była bardzo trudna (fot. OSP Rożnów)

Najnowsze

Popularne

Osiem osób, w tym 4-letnie dziecko, zostało pożądlonych przez szerszenie w niedzielę podczas drogi krzyżowej w Tropiu nad jeziorem Rożnowskim (Małopolskie). Najmłodszy poszkodowany oraz dwie osoby dorosłe zostali zabrani na badania do szpitala.

Samolot runął do wody. Dramatyczne sceny w Jastarni nagrał przypadkowy świadek [WIDEO]

Niewielka awionetka z czterema osobami na pokładzie runęła do wody na Półwyspie Helskim. Do groźnego wypadku doszło w okolicy Jastarni, gdy krótko...

zobacz więcej

Jak przekazała w komunikacie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, do wypadku doszło w sanktuarium w Tropiu, gdzie grupa pielgrzymów przebywała drogę krzyżową rozmieszczoną w lesie. W jednej z drewnianych stacji drogi krzyżowej znajdowało się gniazdo szerszeni.


Według informacji przekazanych przez strażaków, użądlonych zostało osiem osób, w tym 4-letnie dziecko. Na miejsce przybyli strażacy z pobliskich jednostek OSP z Rożnowa, Gródka nad Dunajcem i Przydonicy, jednostka z komendy w Nowym Sączu, a także załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy dwóm osobom, tj. 62-letniej kobiecie oraz 70-letniemu mężczyźnie uskarżającym się na dolegliwości.

Dwie najbardziej pożądlone osoby oraz dziecko zostali zabrani na dodatkowe badania do szpitala, pozostali poszkodowani pozostali na miejscu.


 „Akcja ekstremalnie trudna


Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pomocy w transporcie do karetki dwóch najbardziej poszkodowanych osób oraz usunęli stwarzające zagrożenie gniazdo szerszeni, które znajdowało się w drewnianej stacji drogi krzyżowej. Elementy rozebranej stacji przekazano proboszczowi sanktuarium.


 „Akcja ekstremalnie trudna. Osiem osób poszkodowanych. Pomagało nam OSP Gródek nad Dunajcem, OSP Przydonica i zastęp JPG 1 Nowy Sącz oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego” – poinformował w mediach społecznościowych strażak z OSP Rożnów.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej