RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

EuroBasket: świetny mecz Polaków. Mamy ćwierćfinał!

Reprezentacja Polski w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy (fot. PAP)
Reprezentacja Polski w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Polacy nie przestają zaskakiwać. Po serii dobrych występów w fazie grupowej, podopieczni Igora Milicicia pokonali faworyzowaną Ukrainę (94:86) i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy. O najlepszą czwórkę zagrają z obrońcami tytułu - reprezentacja Słowenii.

US Open: finał jak marzenie. Świątek znów na tronie!

Ma dopiero 21 lat, a na koncie już trzy tytuły wielkoszlemowe. Do dwóch triumfów na kortach Rolanda Garrosa, Iga Świątek dołożyła zwycięstwo w...

zobacz więcej

Oba zespoły były pozytywnymi zaskoczeniami w fazie grupowej. Ukraińcy długimi fragmentami prowadzili z Grecją, wygrali z Włochami, stoczyli wyrównany bój z Chorwacją. Trudno się dziwić: w składzie mają przecież dwóch graczy NBA (Len, Mikhailuk) i kilku solidnych graczy znanych z europejskich parkietów.

Wśród Polaków od początku zmagań na mistrzostwach Europy imponują przede wszystkim trzej liderzy: Mateusz Ponitka, AJ Slaughter i Aleksander Balcerowski. W niedzielę w Berlinie również, na szczęście, nie zawiedli.

Imponowało zwłaszcza dwóch ostatnich, którzy w pierwszych dwóch kwartach utrzymywali nas w grze. Gdy oni lekko zgaśli, obudził się Ponitka, oddając kilka decydujących rzutów - zwłaszcza w czwartej kwarcie.

Polacy nie zagrali wybitnego spotkania, ale byli skupieni w obronie, unikali prostych błędów, nie dali się też wyszaleć największym ukraińskim gwiazdom. Milicić uznał, że jeśli ktoś ma nas pokonać, niech będą to postacie drugoplanowe - a te, gdy zespół najbardziej ich potrzebował, pudłowały stosunkowo proste rzuty.

O wynik drżeliśmy do samego końca, rywale mieli swoje szanse, by doprowadzić do remisu, ale decydująca okazała się nasza defensywa: tu prym wiedli Ponitka i świetny w tym elemencie Michał Sokołowski.

Awansowaliśmy do ćwierćfinału, jesteśmy w ósemce najlepszych zespołów Europy. O półfinał zagramy z obrońcami tytułu, z rewelacyjnym Luką Donciciem w składzie. Faworytami nie będziemy, ale ten turniej już nie takie rzeczy widział...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej