RAPORT

Pogarda

Prace w stowarzyszeniu pomocy dzieciom. Skandaliczny wyrok na pedofila

Skandal w Chowacji (fot. Gado/Getty Images)
Skandal w Chowacji (fot. Gado/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chorwacki sąd skazał na prace społeczne pedofila, który wykorzystywał seksualnie 10-latkę. Gdzie mężczyzna wykonywał karę? W stowarzyszeniu pomocy dzieciom specjalnej troski.

Afera w Warszawie. Nowe i szokujące informacje o pedofilu

Zatrzymany w związku z aferą pedofilską na Targówku Robert K. na prowadzenie swojej działalności przez cztery lata dostał od dzielnicy prawie 400...

zobacz więcej

Mężczyzna ze Slawonii we wschodniej Chorwacji został skazany za wykorzystywanie seksualne swojej 10-letniej pasierbicy. 

 

Sąd wymierzył mu karę prac społecznych, a kuratorium ministerstwa sprawiedliwości wyznaczyło jako miejsce tych prac stowarzyszenie zajmujące się opieką nad dziećmi specjalnej troski.  

 

Choć mężczyzna wykonywał tam prace fizyczne, takie jak koszenie trawy i naprawa urządzeń na placu zabaw, to sprawa wywołała oburzenie chorwackiej opinii publicznej.  

 

Chorwacki minister sprawiedliwości Ivan Malenica oświadczył, że ta sytuacja była pomyłką i zapewnił, że zbada ten przypadek.

Chorwackiej agencji prasowej Hina wywiadu udzielił tamtejsza rzecznik praw dziecka. Helenka Pirnat Dragiczević ujawniła, że w ubiegłym roku 43 razy wyroki więzienia za przestępstwa seksualne wobec dzieci zostały zastąpione pracami społecznymi. 

 

Powiedziała, że proponowała rządowi wprowadzenie ustawy zakazującej orzekania prac społecznych za tego typu przestępstwa, ale przeszła ona bez echa. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej