RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla PiS

Zmniejsza się różnica między partią rządzącą a KO (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Zmniejsza się różnica między partią rządzącą a KO (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 7 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską Donalda Tuska – tak wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Premier Morawiecki po wizycie w Kijowie: Ta wojna toczy się o przyszły kształt Europy

Musimy wytrwać. Każdy inny wynik niż odepchnięcie Rosji za granice niepodległej Ukrainy oznaczałby wielką porażkę całej Europy, podważenie...

zobacz więcej

W wyborach parlamentarnych, gdyby te odbywały się dziś, udział wzięłoby 59 proc. badanych. Oznacza to wzrost deklarowanej frekwencji o 2 pkt. proc. porównując do poprzedniego badania.  

 

Sondaż: spadek poparcia dla PiS


Na Prawo i Sprawiedliwość głosować zamierza 36 proc. badanych. Taki wynik oznacza spadek poparcia partii rządzącej o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni. 

 

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą wskazało 29 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 3 pkt. proc. 

  

Polityczne podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera TVN może liczyć na 11 proc. poparcia, o 1 pkt. proc. więcej niż w badaniu sprzed tygodnia. 

 

Na Konfederację wskazało 8 proc. badanych (bez zmian). Na niezmienionym poziomie zostaje też poparcie dla Lewicy – 8 proc. 

Na Polskie Stronnictwo Ludowe głosować chce 5 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Poparcie dla Kukiz‘15 wynosi 1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Porozumienie bez zmian – 1 proc. 

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 2 do 5 września 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1084 osób. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej