RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

US Open: miliony dla Świątek. Ile zarobiła Polka?

Iga Świątek powiększyła bogatą kolekcję trofeów (fot. Getty Images)
Iga Świątek powiększyła bogatą kolekcję trofeów (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej US Open. Poza kolejnymi cennymi punktami do rankingu i wieczną chwałą, Polka odbierze też za swój sukces solidny czek... Ile zarobi 21-latka za wygraną?

US Open: finał jak marzenie. Świątek znów na tronie!

Ma dopiero 21 lat, a na koncie już trzy tytuły wielkoszlemowe. Do dwóch triumfów na kortach Rolanda Garrosa, Iga Świątek dołożyła zwycięstwo w...

zobacz więcej

To trzeci wielkoszlemowy triumf w karierze Polki, która wcześniej dwa razy wygrywała na kortach Rolanda Garrosa - w tym m.in. kilka miesięcy temu. Świątek została tym samym pierwszą od 2016 roku zawodniczką (poprzednia była Angelique Kerber), która wygrała więcej niż jeden turniej w roku...

Po ograniu Ons Jabeur, znacząco powiększy się nie tylko dorobek punktowy Polki, ale i stan konta. Wygrana na kortach US Open zagwarantuje jej ok. 2,6 miliona dolarów, czyli ponad 12 milionów złotych!

Tunezyjka również nie opuściła kortu z pustymi rękami. Jej zysk to dokładnie dwa razy mniej - 1,3 miliona dolarów. Hubert Hurkacz opuszcza Nowy Jork bogatszy o 121 tysięcy dolarów, a Magda Linette i Magdalena Fręch dostały po 80 tysięcy.

Pula nagród US Open 2022 w grze pojedynczej


zwycięstwo – 2,6 mln dolarów
finał – 1,3 mln
półfinał – 705 tys.
ćwierćfinał – 445 tys.
4. runda – 278 tys.
3. runda – 188 tys.
2. runda – 121 tys.
1. runda – 80 tys.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej