RAPORT

Pogarda

Skandaliczny wywiad w RMF FM. Wiadomo, co dalej z Kazimierą Szczuką

Najnowsze

Popularne

Kazimiera Szczuka dalej będzie prowadzić wywiady polityczne w radiu RMF FM. Po skandalicznym debiucie w roli gospodyni programu stacja nie wyciągnęła wobec niej konsekwencji. – Zupełnie bezsensownie zaatakowałam gościa, przerywałam mu, krzyczałam na niego, właściwie nie dawałam mu dojść do słowa. To było niegrzeczne, niekulturalne, niestosowne, niegodne i po prostu głupie i chamskie – przyznaje Szczuka w oświadczeniu.

Szczuka straci pracę w RMF FM? Są nieoficjalne informacje

– To, że pani nie podobają się moje odpowiedzi, nie znaczy, że może pani oczekiwać cały czas innych – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński do...

zobacz więcej

W poniedziałek Kazimiera Szczuka zadebiutowała jako prowadząca rozmowę w radiu RMF FM. Jej pierwszym gościem był wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, a rozmowa dotyczyła m.in. sprawy reparacji od Niemców. 

 

Sposób przeprowadzenia wywiadu przez Szczukę był skandaliczny. Szczuka nie dawała Jabłońskiemu dojść do głosu, myliła fakty, kwoty i daty. 

 

Szczuka: Niech pan przestanie mówić


Kiedy dyplomata prostował jej słowa dotyczące rzekomego zrzeczenia się reparacji gospodyni programu nie pozwoliła mu kontynuować, mówiąc, że „na szczęście” ona prowadzi tę rozmowę i chciałaby, by Jabłoński „przestał mówić”. 

 

Pan chce mówić bardzo długo, a ja chcę, żeby pan mówił krótko i rzeczowo (...) uczepił się pan niuansu. Nie, nie skończy pan tego zdania – powiedziała Szczuka. Później okazało się, że dziennikarka nie zna kwoty, którą wyliczono w raporcie o reparacjach – Szczuka dopytywała Jabłońskiego, czy ta kwota wynosi „6 biliardów”. 

„Niech pan przestanie mówić”. Co Szczuka chciała usłyszeć od wiceministra Jabłońskiego?

– To, że pani nie podobają się moje odpowiedzi, nie znaczy, że może pani oczekiwać cały czas innych – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński do...

zobacz więcej

Po swoim debiucie w roli prowadzącej w RMF FM na Szczukę spadła fala krytyki ze strony dziennikarzy, którzy jednoznacznie uznali jej występ za fatalny. Jak się jednak okazuje, Szczuka nadal będzie prowadzić wywiady dla tej stacji. 

 

Szczuka wydaje oświadczenie i zostaje w RMF FM


W sobotę, pięć dni po „słynnym” wywiadzie, Szczuka wydała oświadczenie, w którym zaprasza na swój kolejny program. Jednocześnie przyznaje, że jej pierwsza audycja w RMF FM „była okropna”. 

 

– Zupełnie bezsensownie zaatakowałam gościa, przerywałam mu, krzyczałam na niego, właściwie nie dawałam mu dojść do słowa. To było niegrzeczne, niekulturalne, niestosowne, niegodne i po prostu głupi i chamskie – przyznaje. 

 

Jak dodała, jest świadoma „swoich czynów”, ale nie może ich cofnąć. – Co mogę zrobić? Zaprosić na drugą moją audycję – mówi Szczuka.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej