RAPORT

Pogarda

Walki w obwodzie charkowskim. Ukraińcy wgryźli się na 50 km w tereny okupowane przez Rosjan

Siły ukraińskie zajęły lub otoczyły kilka miejscowości (fot.  Metin Aktas/Anadolu Agency via Getty Images)
Siły ukraińskie zajęły lub otoczyły kilka miejscowości (fot. Metin Aktas/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ukraińska operacja ofensywna na południu obwodu charkowskiego prawdopodobnie zaskoczyła Rosjan, w jej wyniku siły ukraińskie posunęły się do 50 km i zajęły lub otoczyły kilka miejscowości – przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

Ofensywa na południu Ukrainy. Putin wysłał duży oddział kadyrowców

Do okupowanego obwodu chersońskiego przybył oddział tzw. kadyrowców liczący 1300 osób, aby wzmocnić rosyjskie pozycje – poinformował ukraiński...

zobacz więcej„6 września 2022 roku siły ukraińskie rozpoczęły operacje ofensywne na południu obwodu charkowskiego. Czołowe elementy posunęły się na wąskim froncie do 50 km w głąb wcześniej zajmowanego przez Rosjan terytorium. Siły rosyjskie napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej. zostały prawdopodobnie zaskoczone. Sektor ten był tylko lekko obsadzony, a jednostki ukraińskie zdobyły lub otoczyły kilka miejscowości. Siły rosyjskie w okolicach Izium są prawdopodobnie coraz bardziej izolowane” – napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.


Poinformowano, że jednostki ukraińskie zagrażają obecnie miejscowości Kupiańsk; jej zdobycie byłoby znaczącym ciosem dla Rosji, ponieważ leży ona na szlakach zaopatrzeniowych linii frontu w Donbasie.


„Ponieważ ukraińskie działania trwają również w Chersoniu, rosyjski front obronny jest pod presją zarówno na północnej, jak i południowej flance” –czytamy w komunikacie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej