RAPORT

Pogarda

Zrobiła ostatnie zdjęcie Elżbiecie II: Królowa była słaba, ale w dobrym nastroju

Ostatnie zdjęcie Elżbiety II (fot. PAP/EPA/Andrew Milligan / POOL)
Ostatnie zdjęcie Elżbiety II (fot. PAP/EPA/Andrew Milligan / POOL)

Najnowsze

Popularne

Autorka ostatniego publicznego zdjęcia Elżbiety II, które zostało wykonane we wtorek podczas audiencji z nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, powiedziała, że królowa wyglądała na słabą, ale była w dobrym nastroju. Jane Barlow, fotoreporterka agencji Press Association, była w zamku Balmoral, aby wykonać zdjęcia w czasie audiencji, gdy królowa powierzyła Truss misję utworzenia nowego rządu.

Prof. Nowak: Elżbieta II traktowała swoje panowanie jako święty obowiązek

Śmierć królowej Elżbiety i całe jej panowanie przypomina o tym, czym jest historia, że jest trwaniem i zmianą jednocześnie - mówi historyk prof....

zobacz więcej

Powiedziała w piątek brytyjskim mediom, że wcześniej, gdy królowa czekała na przybycie Truss, wykonała kilka jej portretów oraz że monarchini była uśmiechnięta i rozmawiały – co typowe dla Brytyjczyków – o deszczowej pogodzie tego dnia. Oceniła, że 96-letnia monarchini wyglądała na „słabą” i „z pewnością wyglądała słabiej”, niż na zdjęciach z lata, ale była w „dobrym nastroju”.


– To był prawdziwy przywilej móc zrobić to zdjęcie, zaszczyt i przywilej. Byłam tam, aby sfotografować jej spotkanie z nową premier, ale dla mnie najlepszym zdjęciem było to, na którym królowa jest sama. I to oczywiście stało się teraz bardziej znaczące – przyznała Barlow.


96-letnia królowa Elżbieta II zmarła na zamku Balmoral w czwartek po południu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej